Šo sestdien, 3.jūnijā, no pulksten 19 Kalvenes pagasta "Ābelnieku" estrādē izglītojoši izklaidējošā pasākumā "Vakars lauku sētā" aicina iepazīt ne tik senos latviešu dzīves prasmes. Šāds pasākums norisināsies pirmo reizi, informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Vakara laikā varēs vērot aitas vilnas cirpšanas procesu, zirgu iejūgšanas paraugdemonstrējumus un vizināties ar pajūgu, piena separēšanu (krējuma atdalīšanas procesu), siera siešanu, zedeņu žoga un grozu pīšanu, puzuru veidošanu, karošu grebšanu, izdejoties īstus latvju dančus, baudīt badu pankūkas, piedalīties sacensībās, rotaļās un citās aktivitātēs. Ar priekšnesumiem priecēs bērnu deju kolektīvi, bet lauku darbus apdziedās un aprunās folkloras kopa "Atštaukas".

"Pasākuma rādītās ainas būs domātas ieskatam, kā un ar kādiem rīkiem veikti lauku un mājas darbi, par ko jaunās paaudzes lasa vairs tikai mūsu folklorā un literatūrā, vai dzird vēl vecmāmiņu un vectēvu stāstos. Mūsdienās piekoptās lauksaimniecības un mājsaimniecības metodes būtiski atšķiras no tām, kādas tās bija pirms daudziem gadiem. Parādīsim mazu daļiņu no darbiem, kas mūsdienās jau aizmirsti un aizstāti ar efektīvākām metodēm un piedāvāsim iespēju tās izdzīvot. Tas būs mazs ceļojums laikā, kultūrā un senču vērtībās!" par pasākumu stāsta Kalvenes pagasta kultūras pasākumu organizatore Daiga Freimane.

Pasākums apmeklējams bez maksas!

Pasākuma afiša apskatāma Dienvidkurzemes novada mājas lapā.