Nākamgad Liepājā paredzētā grupas "Prāta vētra" koncerta atbalstam Liepājas dome grasās rezervēt piecreiz vairāk, nekā Ventspils vai Valmiera, izņēmums ir Jelgava.

Ja Liepājas deputāti Finanšu komitejas sēdē pagājušajā nedēļā rezervēja 50 000 eiro nākamgad stadionā "Daugava" paredzētā "Prāta vētras" koncerta līdzfinansēšanai, tad Ventspils un Valmieras pašvaldības, atbalstot grupas koncertu norisi savā pilsētā, bijušas daudz taupīgākas.

Kā portālu informēja "Kurzemes filharmonijas" mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Lācberga, tam pašam koncerta infrastruktūras nodrošinājumam Ventspils dome piešķīra tikai nepilnus desmit tūkstošus eiro – vietas nožogojumam, tualetēm, atkritumu izvešana u.c. Savukārt Valmieras domes Sabiedrisko attiecību nodaļā portālam summu gan nenosauca, taču sacīja: "Tie nekādā gadījumā nebija 50 000, pat ne tuvu tam!".

Tiesa, "Prāta vētra" pat nedaudz dārgāk nekā Liepājā izmaksājusi Jelgavas domei, ko vada Ulda Seska meitas vīratēvs Rāviņa kungs, – Jelgavā koncerta līdzfinansējums bija 56 900 eiro.

Jelgavas domes komunikācijas un mediju attiecību galvenā speciāliste Līga Klismeta, atbildot uz portāla jautājumu, sniedza sīku skaidrojumu, kādiem mērķiem izlietots dāsnais finansējums:

"Jelgavas pilsēta šogad visa gada garumā atzīmēja Jelgavas 750.jubileju. Grupas "Prāta vētra" koncerts bija viens no gada lielākajiem pasākumiem, kuru apmeklēja vairāk nekā 22 tūkstoši skatītāju. Jelgavas pilsētas pašvaldībai bija būtiski nodrošināt jelgavniekiem iespēju apmeklēt koncertu lētāk – jelgavnieki varēja iegādāties koncerta biļetes par 21 eiro.

Pilsētas pašvaldība koncerta norisei ļāva izmantot savā īpašumā esošo zemes īpašumu.

Koncerta nodrošināšanai pašvaldības izlietoja finanšu resursus 56 900 eiro. Par šiem līdzekļiem tika veikta koncerta norises vietas norobežošana ar 900 metrus garu un 2 metrus augstu žogu; nodrošināti elektrības pieslēgumi ar jaudu 600 kW un 150 kW apmērā; izvietoti pārvietojamie sanitārie mezgli, nodrošināta to apkope, kā arī atkritumu tvertņu izvietošanu un izvešanu; nodrošināta ūdens piegāde transporta cisternās, kā arī veikta norises vietas sakopšana pirms un pēc koncerta.

Koncerta norises vietā un laikā saskaņā ar normatīvajiem aktiem dežurēja neatliekamās medicīniskās palīdzības un ugunsdzēsēju brigādes. Pašvaldība apmaksāja viesnīcu tehniskajam personālam un menedžmentam.

Jelgavas pašvaldības policijas un Valsts policijas ekipāžas koncerta norises vietā, tās tuvumā, kā arī publiskajos ūdeņos ap norises vietu nodrošināja sabiedrisko kārtību un organizēja satiksmi."

Savukārt pēc Valmieras pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistes Lienes Zālītes sniegtās informācijas, Valmierā, Pauku priedēs, 15.augustā notikušo grupas "Prāta vētra" Latvijas koncerttūres "7 soļi svaiga gaisa" koncertu apmeklējuši vairāk nekā 14 tūkstoši skatītāju.

"Saskaņā ar Valmieras pilsētas pašvaldības un grupas "Prāta vētra" noslēgto sadarbības līgumu pašvaldība iesaistījās ar koncerta organizēšanu saistīto tehnisko izmaksu segšanā, t.i., sanitārtehnisko mezglu nodrošinājums, atkritumu apsaimniekošana, teritorijas norobežošanu, elektropieslēgumu nodrošinājums u.c.," skaidroja Zālīte.

Kā noprotams no Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas sagatavotās atbildes, arī Liepājas pašvaldība grasās apmaksāt tos pašu rēķinus, ko Ventspilī un Valmierā, par biļešu līdzfinansēšanu, kā tas bijis Jelgavā, gan nekas nav teikts:

"Liepājas pilsētas dome ir saņēmusi "Prāta vētras skaņu ierakstu kompānijas" iesniegumu ar lūgumu rast iespēju pilsētai nodrošināt dažādus saimnieciskus pakalpojumus, piemēram, stadionam "Daugava" nodrošināt atbilstošu klājumu, lai izvietojot pārvietojamo skatuvi nesabojātu esošo virsmu, tāpat lūgums nodrošināt stabilu elektrības pieslēgumu, pārvietojamos sanitārtehniskos mezglus un atkritumu urnas atbilstoši plānotajam skatītāju daudzumam, koncerta norises vietas sakopšanu pirms un pēc koncerta, reklāmas iespējas pilsētvidē un pašvaldības sociālo tīklu kontos, biļešu tirdzniecības vietu pilsētā u.c."