Šodien Liepājas domes vadītājs Gunārs Ansiņš kopā ar Rīgas valstspilsētas mēru Mārtiņu Staķi, Daugavpils mēru Andreju Elksniņu, "Providus" pētniecēm, Helsinku, Viļņas un Tallinas kolēģiem tikās starptautiskā tiešsaistes konferencē "Iedzīvotāju iespējas iesaistīties lēmumu pieņemšanā Rīgā", informē domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Domes vadība dalījās Liepājas pieredzē, kā mūsu pilsētā notiek iedzīvotāju iesaistīšanās pašvaldības darbā. Piemēra, šonedēļ vien Liepājā notikušas pat trīs sabiedrības līdziesaistes tikšanās.

Tāpat mērs pastāstīja par liepājnieku iespējām iesaistīties Attīstības plānošanas dokumentu izveidē, iedzīvotāju iesaisti darbā domes komisijās, par to, kā tehnoloģijas un sociālie plašsaziņas līdzekļi arī Liepājas pašvaldībā atvēruši jaunu lappusi saziņā ar iedzīvotājiem, par nākotnes plāniem saistībā ar sabiedrības līdzdalības budžeta iespējām. Ļoti noderīga un plaša sabiedrības līdziesaistes programma šobrīd top arī Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 darba grupai.

"Ir skaidrs, ka iedzīvotāju iesaiste pašvaldības procesos lielā mērā ir atkarīga arī no tā, cik mēs pašvaldībā strādājošie esam atvērti iedzīvotāju līdzdalībai, cik gatavi konstruktīvai kritikai un vai saredzam iedzīvotājus kā sadarbības partnerus, kuri palīdz pieņemt labākus lēmumus. Un šis ir mājasdarbs abām pusēm – gan mums pašvaldībā strādājošajiem – veicināt pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, gan arī liepājniekiem – mācēt savas idejas un priekšlikumus izstāstīt tā, ka tie tiek sadzirdēti. Mana pārliecība ir nemainīga – tikai veicinot iedzīvotāju iesaisti pašvaldības darbībā, varam stiprināt vietējā līmeņa demokrātiju, savstarpējo uzticēšanos, spēju uzņemties atbildību, sadarboties un panākt iedzīvotāju vajadzībām atbilstošākos, efektīvākos risinājumus," rezumēja pilsētas mērs Gunārs Ansiņš.