Lai noskaidrotu, kā iedzīvotāji vērtē Liepājas valstspilsētas pašvaldības darbību, lēmumu pieņemšanas kvalitāti, kopējos procesus un sniegto pakalpojumu kvalitāti, aicinām piedalīties domnīcas "Providus", Eiropas padomes un pašvaldību kopīgi veidotajā aptaujā, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Iedzīvotāji aicināti novērtēt līdzšinējo sadarbību ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību, apmierinātību ar iespējām iesaistīties pašvaldības darbā, lēmumu skaidrošanu, iespējām sekot līdzi budžeta izlietojumam, saņemto pakalpojumu kvalitāti u.c. Kopumā liepājnieki aicināti novērtēt 12 dažādas pašvaldības nodrošinātās aktivitātes un pakalpojumus.

Lai izvērtētu Latvijas pašvaldību darbības kvalitāti un to uzlabotu, šāda anketēšana vienlaicīgi tiek veikta 10 Latvijas pašvaldībās.

Aizpildīt aptauju var šeit.

Dalība aptaujā ir brīvprātīga un sniegtā informācija tiks izmantota apkopotā veidā.

Aptauja tiek organizēta projekta "Labas pārvaldības stiprināšana Latvijas pašvaldībās" ietvaros, kurā piedalās arī Liepājas valstspilsētas pašvaldība.  Projekts tiek īstenots pēc Eiropas Padomes izstrādātas metodoloģijas, ko izmanto 16 Eiropas Padomes dalībvalstīs un šogad pirmo reizi notiek arī Latvijā.

Izvērtējuma rezultātā pašvaldībām ar labākajiem labas pārvaldības rādītājiem tiks pasniegta īpaša balva – Eiropas Pārvaldības izcilības zīme ("European Label of Governance’ Excellence").

Projekta galvenais mērķis ir pašvaldību sadarbības optimizācija un labas pārvaldības principu veicināšana Latvijas pašvaldībās, kā arī uzlabot publisko pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti.

Papildu informācija par projektu: https://providus.lv/projekti/eiropas-parvaldibas-izcilibas-zime/