Liepājas dome ir gatava piemaksāt 50 000 eiro, lai nākamvasar, 20.augustā, stadionā "Daugavas" varētu notikt grupas "Prāta vētra" koncerts.

Ceturtdien, 3.decembrī, deputāti pastāvīgajā Finanšu komitejā lēma par grozījumiem šā gada budžetā, kā arī par 2016.gada budžetu. Viena no pozīcijām kultūras pasākumiem paredzētajiem tēriņiem ir arī 50 000 eiro, lai nodrošinātu grupas "Prāta vētra" koncerta "7 soļi svaiga gaisa" norisi "Daugavas" stadionā 20.augustā.

Opozīcijas deputātiem bija jautājums, kāpēc labi pelnošajai grupai nepieciešams pašvaldības finansiāls atbalsts. Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks atbildēja, ka nauda jau netikšot "pa tiešo pārskaitīta "Prāta vētrai", Kultūras pārvalde apmaksās rēķinus" – par futbollaukuma nosegšanu, papildu žogu, apgaismojumu, tualetēm utt.

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, atbildot uz portāla iepriekš uzdoto jautājumu, vai taisnība, ka pašvaldība līdzfinansēs šo koncertu un kāda ir summa, ko dome piemaksās, raksta:

"Sakarā ar grupas "Prāta vētra" 2016.gada 20.augustā Liepājā notiekošo koncerttūres "7 soļi svaiga gaisa" koncertu, Liepājas pilsētas dome ir saņēmusi "Prāta vētras skaņu ierakstu kompānijas" iesniegumu ar lūgumu rast iespēju pilsētai nodrošināt dažādus saimnieciskus pakalpojumus, piemēram, stadionam "Daugava" nodrošināt atbilstošu klājumu, lai izvietojot pārvietojamo skatuvi nesabojātu esošo virsmu, tāpat lūgums nodrošināt stabilu elektrības pieslēgumu, pārvietojamos sanitārtehniskos mezglus un atkritumu urnas atbilstoši plānotajam skatītāju daudzumam, koncerta norises vietas sakopšanu pirms un pēc koncerta, reklāmas iespējas pilsētvidē un pašvaldības sociālo tīklu kontos, biļešu tirdzniecības vietu pilsētā u.c.

Lai nodrošinātu šo pakalpojumu sniegšanu, nākamā gada budžetā ir ieplānoti līdz 50 000 eiro. Vēlamies norādīt, ka šī nav summa, kas fiziski tiks ieskaitīta "Prāta vētras skaņu ierakstu kompānijas" kontā, šī ir ieplānotā maksimālā summa, par kādu pilsēta sniegs dažādus saimnieciska rakstura pakalpojumus, lai varētu sagatavot pilsētvidi koncerta norisei un apmeklētāju uzņemšanai.

Pārsvarā līdz šim dažādi producenti, pasākumu rīkotāji un mūziķi vērsušies pie pašvaldības, lūdzot tiešu finansējumu, nevis aicinot nodrošināt dažādus saimnieciska rakstura pakalpojumus. Piemēram, festivālam "Summer Sound" 2016.gadā no pašvaldības budžeta plānots piešķirt 70 000 eiro.

Ņemot vērā, ka grupa "Prāta vētra" šovasar savu vienīgo koncertu Latvijā sniegs tieši Liepājā, šī ir lieliska pilsētmārketinga iespēja – pateicoties šim notikumam, ieguvēji būs gan vietējie uzņēmēji – ēdinātāji, viesnīcnieki, veikalnieki u.c., gan iedzīvotāji, kuri varēs baudīt augsta līmeņa profesionālu koncertšovu, gan pilsēta kopumā – iegūstot papildu publicitāti un veicinot atpazīstamību.

Grupas "Prāta vētra" menedžments nodrošinās ne tikai augsta līmeņa koncertu, bet arī reklāmas kampaņu nacionālajos un reģionālajos kanālos un sociālajos medijos."

Piebildīsim, ka tieši prasība nodrošināt stadiona "Daugava" futbollaukuma zāliena nosegšanu koncertu laikā, ko "Rozblum Activity Group" bija izvirzījis stadiona apsaimniekotājs Liepājas Olimpiskais centrs, bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc netika noslēgts līgums un šovasar Liepājā nenotika citviet izskanējušais "Baltic Summer Radio Dance Festival", kā arī šī paša producenta iecere augustā rīkot Liepājā "Summer Rock Festival".