"Latvenergo" sesto gadu pēc kārtas ieņem pirmo vietu AS "Prudentia" un biržas "Nasdaq Riga" kopīgi veidotajā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topā "TOP101".

Saņemot balvu, "Latvenergo" vadītājs Āris Žīgurs uzsvēra, ka "Latvenergo" ir valsts uzņēmums, bet valsts esam visi mēs. Žīgurs pauda pateicību visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas papildu kritikai ļāvuši uzņēmumam attīstīties par nopietnu komercuzņēmumu Baltijā. Šā gada pirmajā pusē aptuveni vienu trešdaļu elektroenerģijas "Latvenergo" pārdevis kaimiņvalstīs.

Vērtīgāko uzņēmumu topā otro vietu arī šogad saglabājusi AS "Swedbank", bet trešajā vietā iekļuvusi AS "Latvijas Valsts meži", pakāpjoties no piektās vietas iepriekšējā topā.

Ceturtajā vietā topā ierindojas AS "Ventspils nafta", bet piektajā – VAS "Latvijas Dzelzceļš". Topa desmitniekā pirmo reizi iekļuvis kokapstrādes uzņēmums SIA "KRONOSPAN Riga".

Gada laikā "TOP101" uzņēmumu vērtība augusi par 16%. Šogad topā iekļautā 101 Latvijas uzņēmuma kopējā vērtība ir 14,22 miljardi eiro, gadu iepriekš – 12,24 miljardi eiro.

No mūsu puses uzņēmumiem "TOP101" atrodas UPB, "Tolmets" un "Lauma Fabrics". Vēl 2012.gada topā bija rodams "Liepājas metalurgs". Tam atjaunojot darbību, ar laiku uzņēmums atgriezīsies vērtīgāko simtniekā.