Šajā nedēļas nogalē no 16. līdz 18.jūlijam norisināsies Dienvidkurzemes novada dienvidu Māju kafejnīcu dienas, kurās 15 novadnieki vērs savas sētas un terases viesiem un rādīs savus meistarstiķus, piedāvājot ēdienkartes, kas pārsteigs ikvienu apmeklētāju, informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Skābarde.

Grobiņas pilsētā un pagastā, Gaviezes, Bārtas un Nīcas pagastos un Rucavā sadarbībā ar "Lauku ceļotāju" saimnieki vērs savas mājas, saimniecības, pagalmus un citas vietas, kuras pārvērstas par kafejnīcām, kur var iegriezties viesi un gūt lielisku garšas, satikšanās pieredzi, tiekoties ar lieliskiem, uzņēmīgiem un viesmīlīgiem cilvēkiem. Būs kafejnīcas, kas darbosies vienu dienu, citas darbosies visas trīs dienas.
Grobiņas pusē vērsies sešas kafejnīcas un viesus gaidīs jau tādas zināmas vietas kā "Ivetas ķēķis" ar cimboli, "Kuršu vikingu apmetne" gaidīs uz strebekli ar jūras briesmoni, mājražotāju biedrība "Spēkavots" pie Martas kioska meistaros "Kluksti spēka biezputrā", "LavenderVilla" būs pagatavoti lavandas burgeri. Būs arī jaunas vietas, kuras līdz šim vietējie un viesi nav apmeklējuši. Robežniekos mājās "Baukšos" vērsies "Lauku kafene", kurā saimniekos Rauls Silts un cienās ar savas ģimenes gardumiem – mammas kūkām, omes pankūkām un māsas cepto maizi. Savukārt Lauktehnikas ielā 2 vērsies uz divām dienām picērija "Ruperteria", kurā saimniekos Sandris Ruperts ar dēlu Patriku. Viņi sagaidīs ar picām pēc senām itāļu tradīcijām.

Gaviezes pagastā Māju kafejnīcas būs divas. Sestdien, 17.jūlijā, apmeklētājiem durvis vērs Gaviezes stacija ar vietējo iedzīvotāju gardumiem, savukārt, 18.jūlijā, pie Gaviezes kultūras nama saimniekos atmiņu krātuves "Atmiņu pūrs" darbinieces, vietējās audējas un kultūras nama vadītāja, kuras sagaidīs ar svētdienas pankūkām.

Bārtas pagastā kempings "Ods" 17.jūlijā vārīs savu slaveno "Oda spēka putru", bet Bārtas sievas pie Bārtas muzeja sagaidīs ar priekšnieka zupu uz ugunskura un melleņu klimpu zupu. Būs gan danči, gan sadziedāšanās!

Rucavā Dienvidkurzemes dienvidu Mājas kafejnīcu dienās vērsies divu māju durvis – "Rucavas sievu ķēķis" "Zvanītājos" un "Sapņu Alejas" pie Gunitas Pričinas maizes ceptuvē "Alejas". Rucava izsenis zināma ar savām tradīcijām ēdināšanas ziņā un tad nu būs viss, sākot ar gardo maizi, balto sviestu un uzpūtenis ar pienu un gardā maizes zupa.

Savukārt Nīcā Māju kafejnīcas atradīsies pavisam īpašās vietās. "Bārtnīca", kas iekārtota senā angļu zirgu piekabē, atradīsies Papes savvaļas zirgu ganībās 16. un 17.jūlijā. Tīklu mājā Jūrmalciemā uz ceptām renģēm visu nedēļas nogali gaidīs biedrības "Jūrmalciema Valgums". Bet kafejnīca "Pie vecā meldera" atradīsies skaistajās Prenclavu dzirnavās, kur saimniekos "Otanķu gardumi" meistarotāji – Kupšu ģimene. Viņi sestdien un svētdien piedāvās pārbaudītas vērtības – auksto zupu, kāpostus ar desiņām, smalkmaizītes un citus gardumus. 

Apmeklējot Dienvidkurzemes novada dienvidu Māju kafejnīcas, ikviens varēs piedalīties izlozē par mājražotāju gardumiem. Atliek vien noskenēt QR kodu, kas būs gan uz māju norādes zīmēm, gan bukletiem. Notikuma līdzi var sekot: https://fb.me/e/1y9TkVXAc.

Kā arī atgādinām Māju kafejnīcu apmeklētājiem, ka norēķināties galvenokārt varēs skaidrā naudā, un tāpat lūdzam ievērot visus valstī esošos epidemioloģiskos noteikumus.