Notikušas izmaiņas divu "UPB" holdinga uzņēmumu – SIA "UPB Nams" un SIA "Aile grupa" – valdēs, liecina "Firmas.lv" informācija, raksta aģentūra LETA.

Būvniecības uzņēmuma "UPB Nams" valdē darbu pārtraukuši valdes locekļi Aivars Lākutis un Andis Jēkabsons. Viņu vietā valdē darbu sācis valdes loceklis Kārlis Balgalvis.

Darbu "UPB Nams" valdē turpina valdes priekšsēdētājs Oskars Mors un valdes locekle Kristīne Silmane–Brūvere.

Metāla durvju un logu ražotāja "Aile grupa" valdē darbu pārtraukuši valdes locekļi Ainars Leiguds un Jānis Erts. Viņu vietā valdē sākuši strādāt valdes locekļi Santa Strautmane un Uldis Dārziņš.

"Aile grupa" valdē turpina darbu valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš un valdes loceklis Oskars Mors.

"UPB Nams" pērn strādāja ar 7,38 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 63 371 eiro zaudējumus. Savukārt "Aile grupa" pērn strādāja ar 13,1 miljona eiro apgrozījumu un guva 37 866 eiro peļņu.

"UPB" holdingā ir vairāk nekā 40 uzņēmumi un ražotnes, kas apvienotas patstāvīgi strādājošās uzņēmumu grupās. No tām lielākās ir "Aile grupa", kurā apvienotie uzņēmumi ražo un uzstāda stiklotās konstrukcijas, logus, durvis, fasādes, "MB Betons grupa", kurā apvienotie uzņēmumi ražo dzelzsbetonu, transportbetonu, inertos materiālus, "RK Metāls grupa", kurā apvienotie uzņēmumi ražo konstruktīvo metālu un nodarbojas ar metāla dizainu, "UPB Energy grupa", kurā apvienotie uzņēmumi projektē, ražo, piegādā un uzstāda koģenerācijas stacijas, un "UPB Nams grupa", kurā apvienotie uzņēmumi veic ģenerālbūvniecību. "UPB" strādā vairāk nekā 1300 darbinieku. Koncernā ietilpst arī "UPB" meitasuzņēmumi Latvijā, Zviedrijā, Dānijā, Īslandē, Vācijā, Šveicē, Norvēģijā, Baltkrievijā un Apvienotajā Karalistē.

Uzņēmuma lielākie akcionāri ir Uldis Pīlēns, kuram pieder 41,28% akciju, Oskars Mors – 24,54%, Māris Mors – 18,6%.