Lielu daļu no Jūrmalas parkā jaunizveidotajiem elektropieslēgumiem jau sākuši izmantot Liepājas mazie un vidējie uzņēmumi, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Tie ir izbūvēti par pilsētas līdzekļiem, lai vasaras sezonā parkā un pludmalē veicinātu uzņēmējdarbību.

SIA "Komunālā pārvalde" šobrīd ir noslēgusi septiņus līgumus par elektrības patēriņu no pilsētai piederošajiem elektrosadales skapjiem. Šobrīd ir aizņemtas četras no kopumā septiņām pieslēgumu vietām, informē Komunālās nozares vadītājs Juris Muskats. Līgumu slēdzēji ir gan individuālie komersanti, gan SIA, gan pašnodarbinātie.

Pateicoties ērtai iespējai saņemt un uzskaitīt elektrību, parka bērnu laukumā šobrīd tirgojas vairāki pārtikas un našķu piedāvātāji; bez tam, ūdensbumbumbu atrakciju un elektromobiļa nomas pakalpojumus sniedz vēl divi citi uzņēmēji. Centrālās strūklakas apkaimē un Peldu un Liepu ielas stūrī, un veloceliņa malā iepretim Liedaga ielai, kur arī atrodas jaunie elektrosadales skapji, tiek piedāvāts saldējums, atspirdzinoši dzērieni, dažādas uzkodas.

Kā sarunā atdzīst viens no komersantiem, tad tieši iespējas pieslēgt saldētavu, kas nepieciešama, lai pārdotu kvalitatīvu saldējumu, viņu mudinājusi pieņemt lēmumu piestrādāt parkā. Uzņēmējs saldējumu un dzērienus netirgo visu dienu, bet pēcpusdienās vai arī brīvdienās, kad vairāk pircēju.

Pagājušajā gadā  un šopavasar SIA "Komunālā pārvalde"  īstenoja projektu, kura rezultātā posmā no pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem līdz pat Vaiņodes ielas galam tika izbūvēti/uzstādīti 10 elektrosadales skapji, kas nodrošina ērtu pieslēgumu un patērētās elektroenerģijas uzskaiti. Mērķis bija radīt uzņēmējdarbībai labvēlīgāku infrastruktūru parka zonā un tādejādi ieinteresēt vietējos komersantus plašāk izmantot pilsētas noteiktās ielu tirdzniecības un pakalpojumu vietas Jūrmalas parka zonā.

Šobrīd "Komunalajā pārvaldē" par iespējām izmantot pieslēgumus, kas izveidoti pieminekļa apkaimē un pie koncertestrādes "Pūt, vējiņi!", interesi ir izrādījuši vēl daži uzņēmumi.

Septiņu elektrības pieslēgumu izveide Jūrmalas parka zonā no SIA “Komunālā pārvalde" budžeta izmaksāja Ls 28 756,88, darbus veica SIA "Empower".

Šogad Jūrmalas parka un pludmales zonā ar pašvaldības rīkojumu ir noteiktas un saskaņotas kopumā 38 ielu tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas.

UZZIŅAI
Liepājas uzņēmējiem pieejamas elektrosadales un patēriņa uzskaites vietas:
1. Pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem (1 sadale);
2. "Pūt, vējiņi!" apkaimē;
3. Bērnu rotaļu laukumā;
4. Liepu/Peldu ielas stūris;
5. Centrālās strūklakas apkaimē ;
6. Liedaga ielas galā;
7. Vaiņodes ielas galā.