SIA "Autotransporta direkcija" (ATD) trīs mēnešu laikā veikusi 52 pārbaudes AS "Liepājas autobusu parks" autobusos, un secinājusi, ka samazinājies iepriekš konstatēto pārkāpumu skaits.

Sabiedriskā transporta padome piektdien sēdes slēgtajā daļā skatīja jautājumus par līgumu ar pārvadātāju apvienību "Liepājas autobusu parks", aģentūru LETA informēja direkcijā.

ATD skaidroja, ka iepriekš, veicot pasažieru pārvadātāju uzraudzības un kontroles pasākumus, tā konstatēja sistemātiskus noslēgtā līguma un normatīvo aktu pārkāpumus "Liepājas autobusu parka" darbībā. Tā rezultātā tika aicināts Sabiedriskā transporta padomei izskatīt jautājumu par līguma pirmstermiņa izbeigšanu. Šā gada 27.jūlijā padome pārvadātāju apvienībai deva pārbaudes laiku līdz 2018.gada 1.novembrim, kura laikā bija nepieciešams ieviest bezskaidras naudas norēķinu iespējas autobusos, kas apkalpo maršrutu tīkla daļu "Centrs-1A", kā arī novērst negodprātīgu rīcību saistībā ar braukšanas biļešu neizsniegšanu pasažieriem.

Sabiedriskā transporta padomes sēdē ATD ziņoja, ka pārkāpumi tiek konstatēti, bet to skaits ir mazinājies. Trīs mēnešu laika posmā tika veiktas 52 pārbaudes autobusos, kas tiek izmantoti sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai attiecīgajā maršrutu tīkla daļā.

Sēdē kvoruma neesamības dēļ netika pieņemts lēmums par līgumattiecību pārtraukšanu ar "Liepājas autobusu parku" un šis jautājums tālāk tiks virzīts rakstveida procedūrā.

Maršrutu tīkla daļā "Centrs-1A" kopumā ir seši autobusu maršruti - Rīga-Sloka, Bulduri-Spuņupe-Sloka-Kalniņi, Rīga-Spuņupe-Jaunķemeri, Rīga-Jaunķemeri, Sloka-Beberbeķu kapi un Rīga-Kalnciems.

Pārvadātāju apvienībā, kas nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumus šajā maršrutu tīkla daļā, ietilpst uzņēmumi "Liepājas autobusu parks", "Nordeka" un "Rīgas taksometru parks".