Pēc nedēļas nogalē notikušā rallija Liepāja – Ventspils, Eiropas rallija čempionāta otrā posma, Liepājas pašvaldība apkopo informāciju par pasākuma ekonomiskajiem ieguvumiem.

Tiek apkopoti dati par naktsmītņu noslogojumu pilsētā, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu un lielāko tirdzniecības vietu apgrozījumu rallija norises dienās, "Rietumu Radio" informēja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, raksta LETA.

Kā atzina mērs, Liepājai arī turpmāk ir jāplāno lielāku sporta vai kultūras pasākumu rīkošana, rudenī, ziemā un pavasarī, kad, salīdzinot ar tūrisma sezonu, pilsētas naktsmītņu noslogojums ir neliels un arī sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos klientu skaits samazinās. Nākotnē sezonalitātes problēmas, kā uzskata Sesks, varētu palīdzēt risināt sanatorijas jeb kūrorta atjaunošana Liepājā, pie kā pašvaldība aktīvi strādājot.

Pirmie dati par Liepājas viesu skaitu rallija dienās esot iepriecinoši – gandrīz visas pilsētas naktsmītnes bijušas aizņemtas, un pašvaldības aptaujātie sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi pārstāvji atzinuši, ka apgrozījums ir bijis tikpat liels kā vasaras sezonā. Kā informēja Sesks, Liepājā nakšņojusi "Eurosport" filmēšanas grupa, Starptautiskās autosporta federācijas pārstāvji, un daļa sportistu un komandu pilsētā jau ieradušās dažas dienas pirms sacensību norises sākuma.

Pašvaldība arī lūgs uzņēmējiem informāciju par tirdzniecības rezultātiem Liepājas lielākajās degvielas uzpildes stacijās, lielveikalos u.c. Arī Eiropas rallija čempionāta posma rīkotājs Raimonds Strokšs, kā informēja Sesks, gatavojot atskaišu ziņojumu valdībai, kā arī Liepājas un Ventspils pašvaldībām.

Jau ziņots, ka rallija Liepāja–Ventspils norises laikā Liepājas naktsmītņu noslogojums ir tuvu 100%, "Rietumu Radio" iepriekš informēja Liepājas Reģiona tūrisma informācijas biroja (LRTIB) pārstāve Zane Gaile, piebilstot, ka, iespējams, kāds dārgs luksusa numurs viesnīcās vēl ir atrodams.

Kā pastāstīja Gaile, rallija laikā atvērtas vairākas pilsētas viesnīcas, kas ziemas sezonā ir slēgtas – "Seven Siters", "Villa Jana" u.c. Rallija dalībnieki un līdzjutēji nakšņo ne tikai viesnīcās, bet arī liepājnieku piedāvātajos brīvajos dzīvokļos, kas pieteikti LRTIB. Visvairāk nakšņotāju, kā informēja Gaile, ir laika posmā no 31.janvāra līdz 2.februārim.

Kopumā Liepājā ir ap 1700 gultasvietu.

Liepājas dome rallija rīkošanai piešķīra 70 000 latu līdzfinansējumu. Sacensību norisi finansiāli atbalstīja arī Ventspils pašvaldība un Izglītības un zinātnes ministrija.