Kažokzvēru audzētājam "Grobiņa" kažokzvēru barības ražotnes ēkas rekonstrukcija Liepājā izmaksās 985 tūkstošus eiro, teikts kompānijas sniegtajā informācijā biržai.

Kompānijas pārstāvji informē, ka kažokzvēru barības ražotnes izveides projekta ietvaros "Grobiņa" otrdien ir noslēgusi līgumu ar kompāniju "Baltic Fur Farm Construction" par būvdarbu veikšanu ēkā Liepājā, Brīvības iela 119a. Būvdarbu līgumcena ir 985 053,13 eiro.

Atbilstoši līgumam rekonstrukcijas būvdarbi jāveic līdz 2014.gada 10.jūnijam atbilstoši Liepājas pilsētas Būvvaldē saskaņotam rekonstrukcijas projektam "Par kažokzvēru barības virtuves ražotnes izveidi".

Jau vēstīts, ka "Grobiņa" jaunas ūdeļu barības virtuves izveidē kopumā plāno investēt piecus miljonus eiro. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Gundars Jaunsleinis iepriekš aģentūrai BNS sacīja, ka kompānijas zvēru barības ražošanas jaudas, līdz ar jaunās ražotnes atklāšanu palielināsies par 40% un tā varēs nodrošināt ar barību ne tikai "Grobiņas" kažokzvēru fermas, bet arī citas Latvijas kažokzvēru fermas.Projekta realizācijā ieguldītās investīcijas plānots atgūt piecu līdz sešu gadu laikā.

2013.gadā "Grobiņa" strādāja ar 3,722 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 19,1% vairāk nekā 2012.gadā, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 18,6% – līdz 783,4 tūkstošiem eiro. "Grobiņa" audzē ūdeles kažokādu  ieguvei. Kompānijas akcijas kotē "NASDAQ OMX Riga" otrajā sarakstā.