"OtankiMill.eu" uzņēmumu grupa, kurā ietilpst SIA "Otaņķu Dzirnavnieks", SIA "Otanki Farming", "Otanki Mill UAB" un "Otanki Mill GmbH", iepriekšējo gadu noslēgusi ar 33 miljonu eiro apgrozījumu.

Grupa pērn strādājusi ar peļņu, un šogad plānotas vērienīgākās investīcijas uzņēmumu grupas vēsturē. Plānots iegādāties jaunas tehnikas vienības, investēt ražošanas uzlabošanā un teritorijas labiekārtošanā 3,7 miljonu vērtībā.

"Protams, esmu gandarīts, ka 2022. gadu esam varējuši noslēgt ar rekordlielu apgrozījumu – 33 miljoniem eiro, kas ir par 57 % lielāks nekā gadu iepriekš. Jo īpaši, ņemot vērā nestabilo un ļoti sarežģīto tirgus situāciju saistībā ar Ukrainas notikumiem un "Covid-19" pandēmijas sekām," pauž SIA "Otaņķu Dzirnavnieks" valdes priekšsēdētājs Ričards Riepšs. "Tomēr gribu uzsvērt, ka man ir svarīgi, lai uzņēmums augtu un nostiprinātu savas pozīcijas tirgū un lai mēs strādātu ilgtspējīgi, sociāli atbildīgi un videi draudzīgi," pauž Riepšs, "tāpēc šogad jau īstenotās un vēl plānotās investīcijas 3,7 milj. EUR ir būtisks solis šajā virzienā."

Pašlaik uzņēmums ar vairāk nekā 180 transporta vienībām ir vadošais beramkravu pārvadātājs Baltijā. "OtankiMill.eu" veic gan beramkravu, gan cita veida kravu pārvadājumus Baltijā un Rietumeiropas tirgū, tādēļ autoparka papildināšana ar pieciem gada sākumā iegādātajiem MAN markas vilcējiem un desmit pašizgāzēja puspiekabēm ir būtisks ieguldījums apjomu celšanā un kvalitatīva pakalpojuma nodrošināšanā. Jāpiebilst, ka lauksaimniecības jomā "OtankiMill.eu" gadu gaitā ir specializējies organiskā mēslojuma iestrādē.


SIA "Otaņķu Dzirnavnieks" valdes priekšsēdētājs Ričards Riepšs.

Uzņēmuma mēslojuma iestrādes daļas vadītājs Kaspars Mežbrakšis uzsver: "pašlaik, aktualizējoties Eiropas Savienības nospraustajam zaļā kursa vadlīnijām, jūtam, ka lauksaimnieku interese par organiskā mēslojuma pielietošanu sintētisko mēslošanas līdzekļu vietā pieaug, tāpēc arī ieviešam jaunas, precīzākas tehnoloģijas un strādājam pie šī pakalpojuma nepārtrauktas attīstīšanas. Priecājamies, ka mūsu klienti arvien biežāk lauku mēslošanai izmanto digestātu no biogāzes stacijām vai citu organisko mēslojumu."

Tas ir iemesls, kāpēc iegādāta vēl viena jaudīga dāņu "Samson" mēslošanas sistēma un vairāki jauni traktori. Tāpat tehnikas parks papildināts ar cukurbiešu novākšanas un pārkraušanas iekārtām, kas, ņemot vērā, ka "OtankiMill.eu" ir vienīgais šāda pakalpojuma sniedzējs Latvijā un vadošais Baltijā, divreiz palielina uzņēmuma kapacitāti cukurbiešu rakšanā un pārkraušanā. "Ceram, ka šogad plānotās investīcijas sekmēs "OtankiMill.eu" konkurētspēju vietējā tirgū un eksportā," noslēdz Ričards Riepšs.

SIA "Otaņķu Dzirnavnieks" dibināts 1996.gadā. Sabiedrības pamatkapitāls ir 9954 eiro. Pašlaik uzņēmuma grupā darbojas SIA "Otaņķu Dzirnavnieks", SIA "Otanki Farming", "Otanki Mill UAB" un "Otanki Mill GmbH". Uzņēmumu grupā strādā vairāk nekā 120 darbinieki, un tā ir viena no lielākajiem darba devējiem un nodokļu maksātājiem Dienvidkurzemes novadā.