Jaunatvērtās dizaina viesnīca "Art Hotel Roma" atvērto durvju diena 29.maijā raisījusi lielu interesi, pastāstīja viesnīcas vadītāja Margarita Rjabko.

"Bijām patīkami pārsteigti par apmeklētāju lielo interesi redzēt viesnīcu.  Trīs stundu laikā – no pulksten 13 līdz 16 – "Art Hotel Roma" apskatīja vairāk nekā 200 apmeklētāju," pastāstīja vadītāja.

Atsauksmes par jauno viesnīcu lasāmas arī sociālajā tīklā Facebook.com, lūk, divi ieraksti:

"Vislabākā pieredze – būtu šajā mākslas iedvesmotajā vietā. Šī vieta tiešām atspoguļo latviešu mīlestību pret radošumu. Pēc šī apmeklējuma es tiešām zinu savas saknes. Gribētu šeit palikt," – raksta Ieva Luka.

"Patīkams priekšstats, detaļu dievība te bijusi klātesoša!" – raksta Ilze Ruperte Andriksone.

Jau vēstīts, ka Vecliepājas centrā, vēsturiskajā ēkā Zivju ielā 3 atklāta dizaina viesnīca "Art Hotel Roma" ar 28 dažādu kategoriju numuriņiem, plašu pagalmu un ietilpīgu konferenču zāli. Viesnīca iekārtota kā mākslas galerija, kurā apskatāmi vairāk nekā 100 pašmāju mākslinieku oriģināldarbi.

Viesnīcas īpašnieki un attīstītāji ir Kesenfeldu ģimene, kas guvusi vairāk nekā desmit gadu pieredzi, vadot viesnīcu "Promenade Hotel". Jaunatklātās viesnīcas ēka 2015. gadā par 639 000 eiro iegādāta no SIA “Ektornet", un kopš iegādes brīža tajā investēti 1,6 miljoni eiro (to skaitā 805 000 eiro tieši viesnīcas izveidei). Liela uzmanība pievērsta iekārtojumam un dizainam, tostarp saglabājot vēsturiskos elementus. Ēkas atjaunošanas projekts izstrādāts arhitektu birojā “ADD", mākslas un dizaina konsultants – Alvis Zemzaris. Viesnīcā nodarbināta 15 cilvēku liela komanda.

Ēkā arī iepriekš darbojusies viesnīca – izsmalcinātā "Hotel de Rome", kuru 1882. gadā projektējis tā laika Liepājas galvenais arhitekts Pauls Makss Berči. Gadu gaitā ēka vairākkārt pārbūvēta – tā darbojusies gan kā tirdzniecības nams, gan kā biroju ēka.

""Hotel de Rome" vēsturē saglabājusies kā viena no krāšņākajām viesnīcām Liepājā, un esam gandarīti šai vēsturiskajai ēkai atjaunot sākotnējo pielietojumu, radot boutique tipa viesnīcu, kurā apvienots mūsdienīgais ar senatnīgo. Tās atslēgvārds nepārprotami ir "art" – māksla caurvij visu viesnīcas teritoriju – gan iekštelpās, gan ārpusē," pauž Aigars Kesenfelds.

Viesnīcā pieejami 28 numuriņi ar mazāku un lielāku kvadratūru, pieejami arī plaši luksusa klases numuri, kā arī jumta stāva numuriņi. Gan istabās, gan pārējās viesnīcas telpās apskatāmi pašmāju talantu – Džemmas Skulmes, Ģirta Muižnieka, Guntara Zaķa, Ivara Heinrihsona, Leo Svempa, Alvja Zemzara, Frančeskas Kirkes u. c. darbi. Noteiktas ekspozīcijas iecerēts regulāri mainīt. Foajē izvietotas arī vēsturisku darbu reprodukcijas, kas atklāj, kā savulaik izskatījusies ēka.

Viesnīcas teritorijā iekārtots plašs pagalms, kura centrālais elements ir strūklaka, ir pieejams restorāns "Roma", beķereja un dažādi veikaliņi.  

Jau pirmajās darbības dienās – kopš 20.maija – "Art Hotel Roma" saistījusi Liepājas viesu interesi, ir novērtēta daudzveidīgā numuriņu izvēle un mūsdienu tehnoloģijām atbilstošs serviss.

"Viesnīca piemērota gan pāriem, gan ģimenēm, gan draugu kompānijām. Gaidām, ka tā kļūs par iemīļotu naktsmītni arī mākslas cienītājiem un vēsturniekiem," teic Kesenfelds.

Viesnīcas oficiāla atklāšana paredzēta 1. jūnijā, un šovasar viesus gaida iepazīšanās cenas.