Starptautiskais pasažieru pārvadātājs "Lux Express" plāno no nākamā pavasara veikt Rīga-Liepāja komercreisus, jauno autobusu prezentācijā aģentūrai LETA stāstīja "Lux Express" Baltijas biznesa attīstības vadītājs Aldis Ķibēns.

Viņš norādīja, ka pasažieru pārvadājumi varētu sākties aprīlī un sākumā kompānija dienā piedāvātu sešus turp-atpakaļ reisus.

Ķibēns norādīja, ka "Lux Express" plāno Latvijā izmantot Igaunijas vietējos pārvadājumos gūto pieredzi un, izmantojot labas pārvaldības un uzņēmējdarbības principus, reisus veikt bez nacionālām subsīdijām.

Tāpat viņš uzvēra, ka kompānijas ienākšana tirgū paceltu pasažieru pārvadājumu kvalitātes slieksni.

Ķibēns piebilda, ka cenu atšķirības "Lux Express" veiktajos reisos, biļeti iegādājoties laicīgi, būs minimālas, jo kompānijai ir būtiski pārvadājumus veikt ar pilniem autobusiem.

Vienlaikus viņš stāstīja, ka jaunie autobusi sāks kursēt starptautiskajos reisos, bet attīstot Liepājas maršrutu, autobusi kursēs arī vietējā maršrutā. Ķibēns gan norādīja, ka kompānijas autoparkā nav autobusu, kas būtu vecāki par 2019.gadu.

Tāpat autobusa prezentācijas laikā viņš minēja, ka kompānija ir vienojusies ar autobusu ražotāju 2025.gadā kā vieni no pirmajiem sākt testēt ar ūdeņradi darbināmos autobusus.

LETA jau vēstīja, ka "Lux Express" investējusi 11 miljonus eiro 27 jaunu un videi draudzīgu "Scania Irizar i6S Efficient" autobusu iegādē. Līgums par autobusu piegādi noslēgts ar kompāniju "Scania Eesti". Pirmie desmit autobusi tika piegādāti jūlijā, bet nākamie 17 tiks piegādāti 2024.gada pavasarī.

"Lux Express Latvia" reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 193 404 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija viens miljons eiro, bet zaudējumi - 73 284 eiro, liecina "Firmas.lv".

"Lux Express Latvia" vienīgā īpašniece ir Igaunijas "Lux Express Estonia".

"Lux Express" grupa nodrošina starptautiskos tālsatiksmes reisus uz vairāk nekā 20 galamērķiem septiņās valstīs, cita starpā uz Kuresāri, Tallinu, Narvu, Pērnavu, Tartu, Rīgu, Viļņu un Varšavu. Tāpat kompānija nodrošina iekšzemes pasažieru pārvadājumus Igaunijā.