Baltijas reģionā lielākais autobusu pārvadājumu uzņēmums "Lux Express" otrdien (14. novembrī) iesniedzis pieteikumu Autotransporta direkcijai (ATD) iekļaut maršrutus Rīga–Liepāja un Liepāja–Daugavpils komerciālo reģionālās nozīmes maršrutu sarakstā un izsniegt AS "Lux Express Estonia" uz tiem maršruta atļaujas, informēja uzņēmuma informatīvais pārstāvis Toms Briedis.

"AS "Lux Express Estonia" ir pasažieru pārvadājumu uzņēmums ar ļoti lielu pieredzi starptautisko un Igaunijas iekšzemes komercpārvadājumu veikšanā. Pēc mūsu veiktās tirgus izpētes esam secinājuši, ka pastāv ļoti liels tirgus potenciāls maršrutos Rīga–Liepāja un Liepāja–Daugavpils. Balstoties uz mūsu līdzšinējo pieredzi, esam pārliecināti, ka ar mūsu ērtajiem autobusiem un augsto pakalpojuma kvalitāti mēs spēsim piesaistīt starppilsētu sabiedriskajam transportam nozīmīgu papildu pasažieru skaitu. Mūsu apņemšanās ir ne tikai sniegt pasažieriem labāko pakalpojumu, bet arī celt kvalitātes standartu Latvijas starppilsētu pasažieru pārvadājumu nozarē," iesniegumā ATD norāda "Lux Express" valdes loceklis Ingmars Ross (Ingmar Roos).

ATD, izsniedzot atļaujas "Lux Express", nodrošinās sešus turp/atpakaļ reisus no Rīgas uz Liepāju dienā, kā arī divus papildu reisus brīvdienās. Tostarp reizi dienā tiks nodrošināts viens turp/atpakaļ reiss Liepāja–Daugavpils.

"Šis būtu unikāls reiss, jo mēs būsim pirmie, kas ar vienu reisu piedāvās nokļūt no vienas Latvijas malas uz otru,” saka "Lux Express" Baltijas biznesa attīstības direktors Aldis Ķibēns.

Visi reisi maršrutos Rīga–Liepāja un Liepāja–Daugavpils tiks veikti ar nupat iegādātajiem 2023. gadā ražotajiem autobusiem Skania Irizar i6s, kas piedāvā vienu no augstākajiem komforta līmeņiem nozarē. Šie autobusi ir gandrīz par 15 % ekonomiskāki nekā līdzšinējie "Lux Express" modernākie un ekonomiskākie autobusi. Tiem ir par 30 % mazāka gaisa pretestība un vismaz par 13 % mazāk izmešu un degvielas patēriņa. Turklāt visos autobusos būs pieejamas tualetes, mediju ekrāni ar saturu arī latviski, kā arī bezmaksas karstie dzērieni, skaidroja Ķibēns.


Autobuss "Skania Irizar i6s". Publicitātes foto.


"Lux Express Group" ir starptautisks autobusu pārvadātājs, kas nodrošina starptautiskos tālsatiksmes reisus starp lielākajām Baltijas valstu pilsētām, Sanktpēterburgu, Helsinkiem un Varšavu, kā arī iekšzemes pasažieru pārvadājumus Igaunijā. Autoparku veido 99 augsta komforta autobusi.