Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" paplašina darbību un digitālās koncertzāles platformā www.digitalaisdzintars.lv laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas "Dzīvie instrumenti" tēliem. Šajā sērijā sadarbībā ar grafisko dizaineri Lieni Vilmani kopumā izstrādāti 18 mūzikas instrumentu dizaini, kuros tie kā spilgtas personības aizvada ikdienu Liepājas pilsētvides skaistākajās vietās, informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

"Interneta veikala izveide ir loģisks turpinājums digitālās koncertzāles attīstībai. Mēs izejam ārpus reģionālā konteksta un tāpat kā šobrīd mūsu koncertus var klausīties jebkurā pasaules malā, arī šī dizaina sērija varēs kādam sagādāt prieku. Liepājā simfoniskā mūzika ir ļoti svarīga, tādēļ e-veikalam vēlējāmies radīt kaut ko pozitīvu un rotaļīgu, kas simbolizē gan muzikālās tradīcijas, gan pašu pilsētu. Tā kā koncertzāle ir mājvieta Liepājas Simfoniskajam orķestrim, pirmā ideja bija radīt dizaina elementus, izmantojot orķestra instrumentus, taču vēlējāmies tiem piešķirt arī personības un saikni ar Liepāju kā "dzīviem instrumentiem", ar kuriem var identificēties gan topošie un esošie mūziķi, gan ikviens, kurš novērtē atjautīgus dizainus," idejas pirmsākumus iezīmē SIA "Lielais Dzintars" valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Jaunajai dizaina sērijai izstrādātas 18 dažādas vizualizācijas orķestra instrumentu pamatsastāvam – vijolei, altam, čellam, kontrabasam, flautai, klarnetei, obojai, fagotam, trompetei, trombonam, mežragam, tubai, sitaminstrumentiem un arfai. Taču, tā kā Liepājas mūzikas dzīve sniedzas plašāk par orķestri, tika izstrādāti dizaini arī saksofonam, ģitārai, klavierēm un akordeonam. Māksliniece iedvesmojusies no katra instrumenta vizuālās formas, skanējuma, kā arī Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu veidotajiem instrumentu raksturojumiem.

"Izvērtējot dažādu mākslinieku portfolio, izvēlējāmies grafisko dizaineri Lieni Vilmani, kura sev raksturīgajā stilā attēlo gan cilvēku tipāžus, gan arī veidojusi dažādu Latvijas pilsētu, to skaitā arī Liepājas pilsētas karti, kuras tapšanas procesā māksliniece jau rūpīgi izpētījusi visus pilsētas stūrīšus. Zinājām, ka viņa būs lielisks partneris, lai spētu šiem tēliem piešķirt Liepājas šarmu," par dizaina stilistikas izvēli atklāj koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča. Mākslinieces darbus iespējams aplūkot viņas Instagram profilā.

Instrumenti zīmēti kā atjautīga interpretācija par katra mūzikas instrumenta iedomāto dzīvi mūzikas galvaspilsētā – Liepājā. Tie attēloti netradicionālā veidā – kā personības. Katram arī uzburta kāda ikdienas aina, kurus māksliniece izvēlējusies, iedvesmojoties no vēju pilsētas spilgtākajām pērlēm. Fonā attēlotas tādas vietas kā Liepājas pludmale, Liepājas muzejs, Karostas tilts, Jūrmalas parks, Ziemeļu mols, Zirgu salas putnu vērošanas tornis, "Lielais dzintars" u.c.

"Dzīvo instrumentu" dizainus iespējams izvēlēties četrās produktu kategorijās: t-krekls, krūze, ūdens pudele / termoss un džemperis. Tos var iegādāties gan digitālajā koncertzālē, sadaļā "E-veikals" ar piegādes iespējām visā pasaulē, gan ierobežotā daudzumā klātienē, Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā. Gadījumā, ja kāds no iecerētajiem dizainiem vai produktu veidiem nav pieejams uz vietas, tos iespējams pasūtīt caur e-veikalu. Jautājumu gadījumā par e-veikala iespējām aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu: info@digitalaisdzintars.lv.