AS "KVV Liepājas metalurgs" valdes loceklis Igors Talanovs Liepājas tiesā iesniedzis sūdzību par Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšnieka lēmumu.

Sūdzība ar par šī gada 14.janvāra lēmumu saistībā ar uzturēšanās atļaujas saņemšanai sniegto ziņu izmaiņu nepaziņošanu, raksta LETA.

Kā aģentūru LETA informēja Liepājas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa, Talanova sūdzība tiesā saņemta 31.martā. Administratīvo lietu plānots skatīt 15.jūnijā pulksten 11.

Administratīvā lieta ierosināta pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 190–11.panta par uzturēšanās atļaujas saņemšanai sniegto ziņu izmaiņu nepaziņošanu PMLP normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un termiņā. APK paredz, ka par to uzliek naudas sodu no 140 līdz 280 eiro apmērā.

Liepājas tiesa plašāk nekomentē, kāds ir PMLP priekšnieka lēmums, par ko sūdzību iesniedzis Talanovs. To neizpauž arī PMLP, atsaucoties uz fizisko personu datu aizsardzības likumu. Kā skaidroja PMLP sabiedrisko attiecību speciāliste Undīne Priekule, trešajām personām netiek izpausta informācija par konkrētiem gadījumiem, taču komentārus var sniegt iesaistītā persona, ja pati to vēlas.

Jau vēstīts, ka Ukrainas investori "KVV Group" ir pieņēmuši lēmumu par AS "KVV Liepājas metalurga" rūpnīcas konservāciju. Šādu lēmumu "KVV Group" vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai – "pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei".

Iekonservējot rūpnīcu, "KVV Liepājas metalurgs" plāno atlaist ap 300 darbinieku, bet aptuveni 100 darbiniekus paturēs tā sauktajā dežūrrežīmā.