Zivju pārstrādes uzņēmums "Kolumbija Ltd." pagājušajā gadā strādāja ar 1,587 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,2% vairāk nekā gadu iepriekš, raksta aģentūra BNS.

Savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 1,4% un bija gandrīz 3,3 tūkstoši eiro, liecina datubāzē "Lursoft" publiskotais kompānijas gada pārskats.

Uzņēmuma finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2015.gadā, īstenojot projektu "Akvakultūra", kompānija pietuvojās projektā norādītajām jaudām – izaudzēja 80 tonnu zivju gadā.

Vienlaikus kompānijas vadība norāda uz problēmām, kas "Kolumbija Ltd." radušās saistībā ar Krievijas ieviestajām sankcijām saldētu zivju ievešanai tās teritorijā, kas uzņēmumam lika pielāgoties Latvijas tirgus noteikumiem un samazināt zivju cenas.

2015.gadā uzņēmums aktivizēja menedžmentu jaunu tirgu apguvei, sākot sadarbību ar Kanādas uzņēmējiem, kā arī Baltkrievijas mazumtirdzniecības tīkliem. Tāpat pagājušajā gadā uzņēmums Lauku atbalsta dienesta (LAD) projekta "Kravas automašīnas iegāde gatavās produkcijas pārvadāšanai" ietvaros iegādājās kravas furgonu ar kravas aukstumapgādes sistēmu, kas nodrošina svaigu zivju piegādi visu diennakti.

2014.gadā "Kolumbija Ltd." strādāja ar 1,509 miljonu eiro apgrozījumu un 3,2 tūkstošu eiro peļņu.

"Kolumbija Ltd." ir reģistrēta 2001.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,5 miljoni latu (2,134 miljoni eiro).