Zivju pārstrādes uzņēmums SIA "Syfud" pēc Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) atļaujas saņemšanas ir uzsācis pirmo krabju nūjiņu partiju ražošanu jaunizveidotajā Liepājas rūpnīcā. SIA "Syfud" zivju pārstrādes rūpnīca šobrīd ir otrā ražotne Latvijā, kurā tiek ražotas krabju nūjiņas gan vietējam, gan eksporta tirgiem, informē uzņēmums.

SIA "Syfud" īpašnieks Sigits Ambrazevičs: "Latvija ir bagāta ar zivju pārstrādes tradīcijām, tomēr vietējie ražotāji tikai pamazām pārorientējas uz jauniem eksporta tirgiem. Mūsu mērķis jau no sākta gala primāri ir ražot jaunus un modernus zivju pārstrādes produktus, kas ir pieprasīti Eiropas un citu Rietumvalstu tirgos. Šobrīd esam tikai otrā zivju pārstrādes rūpnīca, kas Latvijā ražos krabju nūjiņas. Līdz ar to mēs nekonkurējam ar citiem tradicionālo zivju produktu pārstrādātājiem, bet gan specializējamies jaunu produktu ražošanā, pēc kuriem ir augošs pieprasījums eksporta tirgos. Plānojam ražot krabju nūjiņas gan ar savu zīmolu, gan arī privātā zīmola produktus dažādiem tirdzniecības tīkliem. Šobrīd, uzsākot ražošanu, zivju pārstrādes rūpnīcā strādā 26 speciālisti, bet, paplašinot ražošanu, to skaitu plānots palielināt līdz 500–800 darbiniekiem”.

SIA "Syfud" 2020. gadā iegādājās bijušās Liepājas zivju konservu rūpnīcas zemi, teritorijas labiekārtošanā un  jaunas zivju pārstrādes rūpnīcas izbūvē investējot 30 miljonus eiro. Plānots, ka ražošanu pilnā apmērā rūpnīca uzsāks 2022.gadā. Šobrīd darbu ir uzsākusi tikai pirmā ražošanas līnija. Pēc rūpnīcas pirmās kārtas pabeigšanas turpināsies tās paplašināšana, investīciju kopējam apjomam sasniedzot 100 miljonus eiro.

Nākamais ražošanas virziens, kurā "Syfud" plāno attīstīties, ir lašu produkcijas pārstrāde, kas ir labs A un D vitamīna, kā arī "Omega-3" taukskābju avots. Ražošanai nepieciešamās izejvielas tiks iepirktas Norvēģijā un ASV. Lielāko daļu produkcijas (90%) ir plānots eksportēt, bet Baltijas tirgū varētu palikt aptuveni 10%.

S. Ambrazevičs ir Lietuvā labi pazīstams uzņēmējs ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi jūras velšu pārstrādes un tirdzniecības nozarē.