Šodien noslēdzās AS "KVV Liepājas metalurgs" piederošo trīs nekustamo īpašumu izsoles, kuri nosolīti kopsummā par 120 200 eiro, liecina informācija izsoļu vietnē "izsoles.ta.gov.lv".

Kopumā uzņēmuma administratore Vita Dika 30.maijā izsludināja trīs izsoles, un tajās izsolāmo nekustamo īpašumu kopējā sākumcena bija noteikta 262 000 eiro apmērā. Izsoļu cenas netika apliktas ar pievienotās vērtības nodokli. Piedzinējs ir banka "Citadele" un citi "KVV Liepājas metalurga" kreditori, ziņo LETA.

Iepriekš šie īpašumi tika piedāvāti izsolē, kas noslēdzās šā gada 20.aprīlī kopā ar astoņiem citiem "KVV Liepājas metalurga" īpašumiem, bet uz šiem trīs īpašumiem pirmajā izsolē pretendenti nepieteicās. Izsoļu sākumcena otrajā izsolē bija tāda pati kā pirmajā izsolē, taču otrā izsole notika ar lejupejošu soli.

"KVV Liepājas metalurgam" piederošais nekustamais īpašums Liepājā, Brīvības ielā 142B, kas sastāv no zemes gabala 1334 kvadrātmetru platībā un vienas būves, nosolīts par 41 700 eiro. Piespiedu pārdošanas vērtība un otrās izsoles sākuma cena bija noteikta 57 000 eiro apmērā.

"KVV Liepājas metalurgam" piederošais nekustamais īpašums Liepājā, Brīvības ielā 99A, kas sastāv no zemes gabala 1103 kvadrātmetru platībā un vienas būves, nosolīts par 11 800 eiro. Piespiedu pārdošanas vērtība un otrās izsoles sākuma cena bija noteikta 38 000 eiro apmērā.

Savukārt "KVV Liepājas metalurgam" piederošais nekustamais īpašums Liepājā, Brīvības ielā 98, kas sastāv no zemes gabala 10 267 kvadrātmetru platībā un piecām būvēm, nosolīts par 66 700 eiro. Piespiedu pārdošanas vērtība un otrās izsoles sākuma cena bija noteikta 167 000 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka Austrijas uzņēmums "Smart Stahl GmbH" 20.martā uzvarēja "KVV Liepājas metalurga" velmētavas ceha kustamās mantas izsolē ar piedāvāto cenu 1,57 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 1,9 miljoni eiro ar PVN. Austrijas uzņēmums norēķinājies par pirkumu un izsole atzīta par notikušu.

Savukārt 28.martā "KVV Liepājas metalurga" elektrotēraudkausēšanas ceha un tajā esošās kustamās mantas - elektrotēraudkausēšanas krāsns - elektroniskā izsole atzīta par nenotikušu, jo tajā nepieteicās neviens pretendents. Elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena bija noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.

Privatizācijas aģentūras (PA) meitasuzņēmums SIA "FeLM" plāno maksātnespējīgās AS "KVV Liepājas metalurgs" elektrotēraudkausēšanas krāsni pārdot publiskā izsolē. "FeLM", izlietojot savas nodrošinātā kreditora procesuālās tiesības, ir paziņojusi "KVV Liepājas metalurga" maksātnespējas administratorei Dikai par elektrotēraudkausēšanas ceha kustamās un nekustamās mantas kā lietu kopības paturēšanu sev pēc tam, kad administratora rīkotā minētās mantas izsole tika atzīta par nenotikušu.

Pēc tiesas lēmuma spēkā stāšanās par nenotikušās izsoles akta apstiprināšanu un īpašuma tiesību nostiprināšanas, "FeLM" plāno atsavināt elektrotēraudkausēšanas ceha kustamo un nekustamo mantu kā lietu kopību publiskā izsolē, aicinot tajā piedalīties gan tos uzņēmumus, kas pēdējā gada laikā ir izrādījuši interesi iegādāties minēto objektu, gan arī citus potenciālos pircējus.

Savukārt 20.aprīlī izsolīti astoņi no 11 izsolēs piedāvātajiem īpašumiem. Īpašumi tika izsolīti kopumā par 1,77 miljoniem eiro.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Lielbritānijas uzņēmuma "British Steel" vadīts konsorcijs atkārtoti paudis vēlmi iegādāties visu "KVV Liepājas metalurga" mantu kopumā. Konsorcijs, kurā ietilpst Lielbritānijas uzņēmumi "British Steel", "Greybull Capital" un Igaunijas uzņēmums "Baltic Metal Holding" 17.aprīlī vēstulē "KVV Liepājas metalurga" administratorei, "FeLM" valdes loceklim Jānim Rībenam un bankai "Citadele" apliecinājis ieinteresētību iegādāties visus maksātnespējīgā uzņēmuma aktīvus kopumā.

"KVV Liepājas metalurgs" par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.