Agrākos laikos Pētera vārda dienā, 29.jūnijā, latvieši svinēja Pēterdienu. Līdzīgi kā Jāņos, šajā dienā visi atpūtās. Laiks atkal atdzīvināt tradīciju – arī šogad Liepājas Pētertirgū plānotas Pēterdienas, kur iedzīvotāji nedēļas garumā bez maksas varēs atpūsties, izklaidēties, iegūt jaunas zināšanas un nebijušu pieredzi tirgū. Pēterdienas tiks svinētas laika posmā no 29.jūnija līdz 4.jūlijam, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Svētku nedēļa tiek plānota kā atskats uz 20. gadsimta sākuma posmu Liepājas vēsturē.

Pēterdienās tirgus tiks pārvērsts par daudznozīmīgu kūltūrvidi, kur apmeklētājiem tiks dota iespēja iepazīt vēsturi nepiespiestā svētku atmosfērā – ar fotogrāfiju, mūzikas, tērpu, dekorāciju, stāstu, sarunu un garšu palīdzību.

Nedēļas garumā iepirkšanās plānota īpašā atmosfērā – skārnis tiks bagātīgi pušķots ar smaržīgām zaļumu vijām, daudzskaitlīgām meijām, karodziņu virtenēm, vēsturiskām cepurēm un citiem aksesuāriem.

Pēterdienas paredzētas plašai sabiedrības daļai, lai radītu iemeslu aizsākt sarunas par Liepājas tirgus nozīmību, ēkas arhitektonisko vērtību, Liepājas vecpilsētas attīstību, svētkiem un iepirkšanās kultūru senāk, tagad un nākotnē.

Pēterdienas Pētertirgū paredzētas kā jaunas tradīcijas iedzīvināšana, kas sniegtu iespēju ik gadu patīkamā svētku atmosfērā atskatīties uz kādu nozīmīgu vēstures laika posmu un tajā pašā laikā aktualizētu mūsdienām svarīgus tematus.