Liepājas domes sēdē ceturtdien, 22.janvārī, deputāti ar vienas balss pārsvaru pieņēma lēmumu atļaut SIA "Joker Ltd" ierīkot totalizatora un derību likmju pieņemšanas vietu Uliha ielā 39/41-2N.

Lēmums tika pieņemts pēc garākām debatēm un jurists skaidrojuma. Kā skaidroja domes Juridiskās daļas vadītāja Inita Pelnēna, ir bijuši vairāki precedenti, kad uzņēmēji identiskos gadījumos Augstākajā tiesā uzvarējuši, un pašvaldībām nācies ne tikai dot atļauju un segt tiesas izdevumus, bet ir prasīts arī atlīdzināt zaudējumus. Tas saistīts ar faktu, ka pašvaldības jau vienreiz devušas atļauju tajā pašā adresē ierīkot azartspēļu vietu. Arī Uliha 39/41 jau pastāv "Joker Ltd" spēļu zāle, kur azartspēles tiek organizētas jau kopš 2001.gada, un līdz lēmuma pieņemšanas brīdim "nav konstatēts, ka azartspēļu organizēšana minētajā vietā radītu būtisku iedzīvotāju interešu aizskārumu".

“Pret” balsoja opozīcijas deputāti un domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, kurš jau Pilsētas attīstības komitejas sēdē paziņoja, ka principā šādos gadījumos, kad ir runa par azartspēlēm, balso “pret”. Uz iebildumu, ka neakceptējot “Joker Ltd” lūgumu pašvaldībai var nākties zaudēt tiesā un maksāt, Ansiņš skaidroja, ka labāk samaksāt nelielus tiesas izdevumus, nekā pieļaut lielus zaudējumus, ko šādas vietas rada ģimenēm.

Arī pozīcijas deputāts Māris Ceirulis komitejā bija “pret” šo lēmumu.