No 6. līdz 12. septembrim Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes karavīri, zemessargi un rezerves karavīri piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku ikgadējās militārajās mācībās "Namejs 2021", informē brigādes štāba Informācijas daļas galvenā speciāliste Guna Pričina.

Militāro mācību ietvaros Zemessardzes 44. kājnieku bataljons veiks mācību uzdevumus no 6 līdz 12.septembrim Liepājas pilsētas, Liepājas speciālās ekonomiskā zonas un Liepājas ostas terorijā, kā arī 8.septembrī Dienvidkurzemes novada Sakas pagastā Akmeņraga bākas apkārtnē un 12.septembrī Dunikas pagasta apdzīvotās vietas "Lankuti" apkārtnē. Savukārt 9.septembrī Sakas pagasta, apdzīvotās vietas " Strantes" apkārtnē militāro mācību uzdevumus veiks arī 45. Kaujas nodrošinājuma bataljons.

Militārajās mācībās "Namejs 2021" plānota sadarbība ar Valsts policijas, Valsts robežsardzes un pašvaldības policijas pārstāvjiem, kā arī Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēkiem un Nodrošinājuma pavēlniecības 1. Reģionālo nodrošinājuma centru.

Militāro mācību laikā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā pa autoceļiem pārvietosies bruņoto spēku militārā tehnika, karavīri un zemessargi.

Iedzīvotāju ievērībai!

Militārās mācības norisināsies diennakts gaišajā un tumšajā laikā, un tajās tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību, dzīvību un nenodara kaitējumu īpašumam.Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.

Bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret iespējamiem īslaicīgiem pārvietošanās apgrūtinājumiem, kas var rasties mācību laikā un mācību uzdevumu veikšanas rezultātā radītajiem trokšņiem.

Militāro mācību "Namejs 2021" laikā Latvijas gaisa telpā lidos militārie gaisa kuģi. Bruņotie spēki vērš uzmanību, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku militāro mācības "Namejs 2021", lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.