Pilsētas peldvietās visā garumā trešdien bija parādījušās milzīgas jūras zāļu kaudzes, kas ne pārāk izdaiļo skatu pludmalē. Vai tās paliks uz ilgu laiku, portāls irliepaja.lv jautāja Komunālajai pārvaldei.

Atbildi sniedza Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls:

"Šovasar, no 10. jūnija, regulāri savācam un no abām peldvietām aizvedam izskalotās jūras zāles. Tādas vākšanas un vešanas notikušas vismaz sešas reizes. Kopā savākts un izvests vairāk nekā 7000 kubikmetru jūras zāļu. Tas ir daudz vairāk nekā pagājušajā vasarā, kad savācām un izvedām "tikai" 1598 kubikmetrus jūras zāļu.


Pludmales peldvietās sakrājies milzīgs daudzums jūras mēslu. Foto: irliepaja.lv.


Šovasar pielietojam citu vākšanas tehnoloģiju.

Jūras zāles vispirms sastumjam kaudzēs; tās aizvedam pēc dienas vai ilgāka laika.

Šajā periodā no kaudzēm ir iztecējis ūdens, aļģes ir apžuvušas, vieglāk izkratīt smilti un iekraut kravas mašīnās. Līdz ar to samazinās vākuma kopējais apjoms, kas secīgi pazemina aļģu aizvešanas izmaksas”.


Jūras mēslu kaudzes stiepjas visā pludmales garumā. Foto: irliepaja.lv.


Pagājušā gadā jūras zāļu vešana pārvaldei izmaksājusi vairāk nekā 8000 eiro. Šogad jau iztērēti jau aptuveni 30 000 eiro. Kopējais izmaksu un apjoma daudzums būs zināms gada beigās.

Kā jau vēstīts iepriekš, jūras aļģes tiek novietotas pie Dienvidu mola, kur tās daļēji sadalās, bet daļu paņem jūra atpakaļ.