SIA "Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs" atzīts par gājējiem draudzīgu uzņēmumu un saņēmis zīmi "Gājējam draudzīgs". Šī zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs un parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Lai saņemtu šo apbalvojumu, uzņēmējam jāpiedāvā kājāmgājējiem būtiski un nepieciešami pakalpojumi, piemēram, saprotama un noderīga informāciju par dažādiem tūrisma maršrutiem, dzeramais ūdens, pirmās palīdzības aptieciņa, elektroierīču uzlādes iespējas u.c.

Šo zīmi piešķir īpaši veidota komisija 13 dalībnieku sastāvā un vērtētas tiek gan valsts un pašvaldības iestādes, gan citas organizācijas, kuras atbalsta kājām iešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu.

Zīmi var saņemt jebkurš pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs, kas piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus. Tās var būt ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.

Zīmes "Gājējam draudzīgs" koncepts izveidots projektā "Pārrobežu pārgājiena maršruts "Mežtaka"", kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam finansiālu atbalstu, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas partneriem.

Vairāk par šo zīmi un piešķiršanas kritērijiem var izlasīt te: baltictrails.eu/lv/forest/marketing