Svētdien, 1.maijā, Liepājas valstspilsētas Karostas teritorijā tiks organizēta Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai, informē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Rozenfelde.

Zemessardzes 44. kājnieku bataljona mācībās zemessargi praktiski nostiprinās taktiskās iemaņas operācijām apdzīvotās vietās, veicinot savstarpējo saliedētību vienota uzdevuma izpildei.

Mācību uzdevumi tiek plānoti tā, lai katrs zemessargs būtu sagatavots valsts drošības un aizsardzības uzdevumu veikšanai kopā ar citām Zemessardzes un regulāro spēku vienībām.

Zemessargu mācību uzdevumu izpilde notiek ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domi saskaņotās teritorijās.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Liepājas valstspilsētas Karostas teritorijā notiks militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās, kā arī tiks izmantota salūtmunīcija, kas rada troksni, bet nekādā veidā neapdraud apkārtējo cilvēku veselību vai dzīvību.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.