No 3. līdz 13.aprīlim Latvijā, Baltijas jūra notiks Baltijas valstu jūras eskadras (BALTRON) mācības "Squadex I/2017", informē Jūras spēku preses pārstāve Līva Veita.

Mācībās piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku flotiles  štāba un apgādes kuģis A-53 "Virsaitis", patruļkuģis P-09 "Rēzekne", mīnu kuģi M-04 "Imanta", M-08 "Rūsiņš", M-06 "Tālivaldis" un apgādes kuģis A-90 "Varonis. Tāpat mācībās piedalīsies arī Lietuvas Jūras spēku patruļkuģis P14 "Aukštaitis" un mīnu meklētājs M-54 "Kuršis".

Mācību mērķis ir veicināt Baltijas valstu jūras spēku militāro sadarbību, uzlabot eskadras saliedētību, sekmēt Latvijas un Lietuvas sadarbību mīnu meklēšanas operācijās, kā arī pilnveidot personāla zināšanas, plānojot un vadot eskadras līmeņa mācības.

Mācības norisināsies divās daļās - krasta fāzē un jūras fāzē. Krasta fāzes laikā personāls veiks dažāda līmeņa treniņus Jūras spēku Mācību centrā, kā arī uz kuģiem. Jūras fāzes laikā kuģi trenēsies atmīnēšanas operācijās veikt savu pamata uzdevumu izpildi, meklēšanas un glābšanas darbu veikšanā, kā arī patrulēšanu Latvijas teritoriālajos ūdeņos un jūrniecības elementu izpildi. Šogad BALTRON štābā uzdevumus pildīs Latvijas un Lietuvas virsnieki  BALTRON komandiera komandleitnanta Kaspara Miezīša vadībā.

Viens no galvenajiem BALTRON mērķiem ir paaugstināt kuģu un štāba personāla profesionalitāti, piedaloties ikgadējās mīnu meklēšanas mācībās un operācijās, tostarp NATO pretmīnu vienības realizētajās operācijās. Vienlaikus šāda sadarbība veicina savstarpējo savietojamību starp Baltijas valstu Jūras spēkiem.

Šā gada laikā BALTRON kuģi piedalīsies septiņās starptautiskās mācībās Baltijas jūrā. To laikā katru gadu Baltijas jūrā neitralizē desmitiem mīnu, torpēdu un citu sprādzienbīstamu priekšmetu, kas pārsvarā ir palikuši no iepriekšējās karadarbības šajā reģionā.
Jūras spēku flotiles apgādes kuģis A-90 "Varonis" šogad pilda BALTRON štāba un apgādes kuģa funkcijas.