Jau šajā sestdienā, 10.septembrī, no pulksten 9 līdz 17 Rožu laukumā noritēs rudens stādu dižtirgus, lai iepriecinātu liepājniekus ar lielu klāstu stādāmā materiāla, informē biedrības "Etno Liepāja" vadītāja Madara Lubāne.

Rožu laukumā sabrauks gandrīz visas Latvijas lielākās stādaudzētavas. Šī būs īsta svētku diena dārzkopjiem, jo tieši šobrīd ir īstais laiks stādīt augus, kas ziedēs, ražos augļus un dos ražu jau nākamajā pavasarī. Dārzkopji katru gadu ar nepacietību gaida šo rudens stādu tirgu, lai atrastu savam dārzam piemērotākos kokus, daudzgadīgos krāšņumaugus un dārzu piederumus. Atgādinām, ka rudens, tāpat kā pavasaris, ir piemērotākais laiks stādīšanai un apmeklētājus gaida ne tikai lieliskas Latvijā audzētu stādu kolekcijas un dažādi retumi, bet arī dārza preču, amatniecības plašs piedāvājums.

Lai dārzkopjiem nevajadzētu braukt lielus attālumus meklējot stādāmo materiālu, šonedēļ Rožu laukumā dārzu kultūras cienītājus ar saviem stādiem iepriecinās vairāk kā 25 dārzniecības no visiem Latvijas reģioniem, piedāvājot plašu Latvijas klimata apstākļiem atbilstošu sortimentu. Savu dalību pieteikuši individuālās dārzniecības un kolekcionāri, gan Latvijā lielākie un atpazīstamākie stādaudzētāju uzņēmumi, kā ZS "Bērziņi", SIA "Maristēmas", SIA "Īve",  ZS "Liepas", stādaudzētavas "Blīdene", "Baižas", Vīnogu stādaudzētava "Skāduļi", "Ilmāra Zirņa hortenziju dārzs" un daudzi citi.

Šī brīža laikapstākļi un prognozes septembrim liecina par siltu un mitru laiku, kas stādīšanai ir ļoti piemērots. Arvien lielāks pieprasījums ir pēc diezgan tradicionāliem augiem – forsītijām, hortenzijām, kokveida peonijām, jasmīniem, veigelām, vīteņaugiem, rozēm. Tāpat aktualitāti nav zaudējušas ēdamās kultūras – gan eksotiskākie aprikozes, persiki, tāpat tradicionālie ķirši un ogulāji - krūmmellenes, jāņogas, upenes. Par modes lietu šobrīd var sauk dažādas dekoratīvo graudzāļu sugas.

Aicinām iegādāties stādus, lai jau pavasarī mūsu dārzi būtu krāšņi un ražas bagāti! Tāpat apmeklētājus aicinām ievērot uz pasākuma laiku valstī noteiktos piesardzības pasākumus un  ievērot individuālo atbildību par savu veselību.