Foto: LOC.


Domes sēdē 11. novembrī deputāti nobalsoja par projekta "Infrastruktūras attīstība stadionā "Daugava", Jūrmalas parks 3, Liepājā, 1.kārta un 2.kārta" sagatavošanu un iesniegšanu finansējuma saņemšanai valsts budžeta finansētās programmas "Reģionālās attīstības atbalsta pasākums – infrastruktūras pielāgošana un uzturēšana"projektu konkursa 1. un 2.kārtas ietvaros. Šo programmu organizē Valsts reģionālās attīstības aģentūra sadarbībā ar biedrību "Latvijas Futbola federācija".


Kā deputātiem skaidroja domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, projekta 1.kārtā plānots rekonstruēt stadiona apgaismojumu, pārbūvēt drenāžas un laukuma laistīšanas sistēmu.  


Projekta 1. kārtas kopējās attiecināmās izmaksas ir 545 285,17 eiro, no kurām valsts budžeta finansējums – 256 696,00 eiro un pašvaldības finansējums – 288 589,17 eiro.


Projekta 2.kārtā plānots uzlabot futbola laukuma zāliena segumu un atjaunot skrejceļus. Šīs kārtas kopējās attiecināmās izmaksas 547 179,24 eiro, no kurām valsts budžeta finansējums ir 244 599,34 eiro un pašvaldības finansējums – 302 579,90 eiro.


Pašvaldība finansējumu plāno aizņemties Valsts kasē vai arī atvēlēt tam budžeta līdzekļus, ja aizdevums netiks piešķirts.


Pēc rekonstrukcijas stadions "Daugava" atbildīs Latvijas Futbola federācijas stadionu un infrastruktūras noteikumu "Virslīgas stadions"prasībām, kā arī starptautisku sacensību norises prasībām vairākos sporta veidos.

Stadionu "Daugava" ikdienā treniņu procesam izmanto gan Liepājas Futbola skolas audzēkņi (2021. gada 1. septembrī reģistrēti vairāk nekā 640 audzēkņu), gan virslīgas komanda FK "Liepāja", gan amatieru futbolistu komandas.