"Eco Baltia grupa" vides apsaimniekošanas uzņēmumi, arī mūspuses "Eko Kurzeme", aicina iedzīvotājus no Ziemassvētku eglītēm atbrīvoties videi draudzīgākā veidā.

Iedzīvotāji aicināti atstāt tās blakus sadzīves atkritumu konteineriem, kuru izvešana būs bez maksas, vai sazinoties ar vietējo vides apsaimniekotāju, aģentūru LETA informēja "Eco Baltia grupas" pārstāve Daiga Buča.

Vienlaikus Kurzemes reģionā strādājošais uzņēmums "Eko Kurzeme" aicina iedzīvotājus eglītes nogādāt šķirošanas laukumā, Liepājā, Ezermalas ielā 11. Ja šādas iespējas nav, eglīte jānovieto blakus sadzīves atkritumu konteineram un par tās izvešanu tiks piemērota maksa 2,5 eiro bez PVN gabalā.

No iedzīvotājiem savāktās eglītes netiks apglabātas sadzīves atkritumu poligonos, bet gan tiks nodrošināti videi draudzīgāki risinājumi to utilizācijai, piemēram, daļa eglīšu tiks nodotas kā kurināmais, daļa nonāks briežu dārzos, bet daļa tiks nodotas kā bioloģiskie atkritumi.

"Eco Baltia grupas" uzņēmumi nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu – sākot no atkritumu savākšanas un šķirošanas un noslēdzot ar pārstrādi un otrreizējo izejvielu eksportu. "Eco Baltia grupā" ietilpst vides apsaimniekošanas uzņēmumi "Eco Baltia vide", "Eko Kurzeme", "Jumis", pārstrādes rūpnīcas "Pet Baltija", "Eko Pet" un "Nordic Plast", ražotāju atbildības sistēmas operators "Latvijas zaļais punkts", kā arī otrreizējo izejvielu tirdzniecības un apstrādes uzņēmums "Eko Reverss".