No 8. līdz 13. septembrim Liepājā un tās apkārtnē notiks zemessardzes lauka taktisko mācību "Zobens 2020" aktīvā fāze, informē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Informācijas daļas galvenā speciāliste Guna Pričina.

Militārās mācības tiek organizētas sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts robežsardzi, Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēkiem un Nodrošinājuma pavēlniecību,  tādējādi trenējot sadarbību un savstarpējo savietojamību kopīgo spēju pilnveidošanai. Mācībās tiks iesaistītas arī mācību teritorijā esošo pilsētu pašvaldības, lai stiprinātu civilās aizsardzības komisijās iesaistīto institūciju sadarbību.

Kolektīvās apmācības ietvaros tiks trenētas darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos, tāpat tiks pilnveidotas komandvadības spējas, stiprināta sadarbība starp apakšvienībām un pārbaudītas vienību spējas plānot un īstenot aizsardzības operācijas.

Militāro mācību uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.

No 7. līdz 13. septembrim Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā, Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla "Namejs 2020" ietvaros, notiks lauka taktiskās mācības "Zobens 2020".

Militārajās mācībās piedalīsies vairāk nekā 800 karavīri un zemessargi no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes, pārstāvji no Lietuvas Bruņoto spēku Brīvprātīgo aizsardzības spēkiem  un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas.
Mācības notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā, tostarp Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Dobelē, Jelgavā, Skrundas novadā poligonā "Mežaine" un  Liepājas ostas teritorijā.    

Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes novadu un daļu Zemgales novada teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, trīs kājnieku bataljoni Liepājā, Dobelē un Ventspilī, viens nodrošinājuma bataljons Kuldīgā un viens kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā www.zs.mil.lv sadaļā Stājies Zemessardzē. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā www.zs.mil.lv.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!


Iedzīvotāju ievērībai!

Liepājas un tās apkārtnes iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot  karavīru, zemessargu un militārās  tehnikas pārvietošanos Liepājā un tās apkārtnē.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem un mācību uzdevumu izpildi Liepājā un tās apkārtnē.
Informatīvais tālrunis iedzīvotājiem: 25622687.