Uzņēmums "Liepājas RAS" izsludina video konkursu "Mana rīcība – mana atbildība!" sākumskolas, pamatskolas, un vidusskolas izglītības iestāžu audzēkņiem Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģionā.

Konkurss vairo izpratni par atkritumu apsaimniekošanu, resursu taupīšanu, kā atbildīgi un ar cieņu izturēties pret apkārtējo vidi. Skolēni tiek aicināti ar praktiskiem darbiem parādīt citiem, kā ikdienā rīkoties atbildīgi, lai taupītu resursus, mazinātu atkritumus un piesārņojumu.

Konkursa ietvaros jārada video, kurā aplūko kādu no šīm tēmām:
• Atkritumu rašanās novēršana un/vai atkritumu pārstrāde (var runāt par pārtiku, papīru, stiklu, plastmasu, apģērbu un tamlīdzīgi);
• Atkārtotas izmantošanas pasākumi, kas novērš atkritumu rašanos;
• Elektrības taupīšana (var aplūkot arī videi draudzīgu energoresursu ieguvi);

Video garums ap 2 līdz 5 minūtēm. Veidotais video var būt gan dokumentāls, gan iestudēts. Var būt filmēts gan iekštelpās, gan dabā, var tikt izmantota animācija un stopkadri.

Veidotājam tiek sniegta radošā brīvība, galvenais mērķis, informēt par to, kā katrs ar savu rīcību var ietekmēt ar atkritumiem saistītās problēmas. Atbilstoši kritērijiem žūrija noteiks sešus  balvu ieguvējus.

Balvā klase iegūs dāvanu karti no veikala "Depo" 100 EUR vērtībā.

Akcijas rezultāti tiks paziņoti individuāli un publicēti www.liepajasras.lv un "Liepājas RAS" Facebook lapā.

Video jāiesūta līdz 2022.gada 15.decembrim uz e-pastu: liana@liepajasras.lv. Konkursa nolikums un detalizētāka informācija pieejama www.liepajasras.lv.