Šajā nedēļas nogalē, atzīmējot Liepājas pilsētas dzimšanas dienu, divu dienu garumā 18.un 19.martā, Rožu laukumā no pulksten 10 līdz 17 norisināsies tradicionālais Latvijas amatnieku un mājražotāju Pavasara tirdziņš, informē biedrības "Etno Liepāja" vadītāja Madara Lubāne.

Liepājniekus iepriecinās amatnieku darinājumi un mājsaimniecībās saražotā produkcija no dabiskajām izejvielām. Beidzot atkal norisināsies priecīga dižandele pēc lielās pauzes pandēmijas izraisīto ierobežojumu dēļ.

Mājražotāji un amatnieki sabrauks no visiem Latvijas novadiem: no Rīgas, Daugavpils, Ogres, Lapmežciema, Skrīveriem, Talsiem, Kuldīgas, Rūjienas, Salacgrīvas, Gulbenes, Bauskas un citiem novadiem. Amatnieki un tirgotāji būs sarūpējuši dažādus gardumus un acis priecējošus labumus. Galdā tiks celti mājas sieri, žāvētas zivis, kūpināta gaļa, putraimdesas, smiltsērkšķu un biškopības produkcija, sēklu un riekstu maisījumi, kaņepju produkti, dabiskas augļu sukādes, garšvielu maisījumi un pašdarināti pesto, no sezonas ogām gatavoti pašmāju vīni un liķieri. Netrūks arī Latgalē gatavotā tradicionālā "šmakovka" un mežģīnēs izrotātas piparkūkas.

Varēs iegādāties smalkus izšuvumus, šalles un cepures, adītas jakas, sudraba un bronzas etnogrāfiskās rotas, apgleznotus porcelānu un dabīgo linu, dizaineru radītas kleitas, dekoratīvas lietas mājai. Plašs piedāvājums būs gan pieaugušajiem, gan bērniem. Tamborētas galvas segas un lakatiņi, apģērbi un ar mīlestību radītas rotaļlietas. Amatnieki un daiļamata meistari piedāvās iegādāties arī  keramiku, dažādus darinājumus no dabīgās ādas un dzintara, aromātiskās sveces, dabīgo kosmētika, tamborētas rotaļlietas un induviduāli adītus džemperus, kā arī dekoratīvus dārza priekšmetus un dizaineru radītas somas.

Laipni aicinām liepājniekus un Liepājas viesus uz lielo amatnieku un mājražotāju Pavasara tirdziņu Liepājā, Rožu laukumā!

Pavasara tirdziņu organizē biedrība "Etno Liepāja", un lūdz pircējus ievērot valstī noteiktos drošas iepirkšanās nosacījumus ielu tirdziecībā – ieturēt 2 metru distanci vienam no otra.