Anastasija Sevastova ceturtdien piedzīvoja zaudējumu Īstbornas "WTA 500" turnīra ceturtdaļfinālā un nesasniedza pusfinālu, kurā būtu tikusies ar Aļonu Ostapenko.

Sevastova (WTA 61.) ceturtdaļfinālā ar 6-2, 6-7 (7:9), 6-7 (5:7) zaudēja Jeļenai Ribakinai no Kazahstānas (WTA 21.).

Pirmais sets iesākās ar divām garām izspēlēm, pēc kurām vadību ar 2-0 ieguva Sevastova. Pirmajā geimā viņai ar ceturto reizi izdevās lauzt Ribakinas servi, bet savā serves geimā viņa nosargāja trīs breikbumbas. Trešajā geimā Sevastova nebija tālu, lai panāktu 3-0, bet Ribakina nosargāja savu servi, kas viņai neizdevās seta galotnē. Septītajā geimā Latvijas tenisiste bija vadībā ar 40:0 un vēlreiz nobreikoja Ribakinu, vēlāk setā uzvarot ar 6-2.

Otrā seta vidū - sestajā geimā - Ribakina ar pirmo piegājienu lauza liepājnieces servi (4-2), taču Sevastova ātri atguvās un savā serves geimā rezultātu izlīdzināja (4-4). Seta 11. un 12.geimā tenisistes viena otrai vēlreiz atņēma servi un uzvarētāju noskaidroja taibreikā. Sevastova taibreika sākumā divreiz tika nobreikota, bet brīdi vēlāk trīs serves atņēma Ribakinai un nonāca punkta attālumā no uzvaras (6:4). Beigās gan uzvaru izrāva Kazahstānas tenisiste, kura pie rezultāta 7:7 uzvarēja nākamās divas izspēles un uzvarēja setā - 7-6 (9:7).

Trešajā setā izšķirošie notikumi risinājās pašā galotnē, abām tenisistēm laužot vienai otras servi. Sevastova bija vadībā ar 40:15 un uzvarēja nākamo izspēli, panākot taibreiku. Sevastova vēlreiz taibreika sākumā nokļuva iedzinējos ar 0:3, bet spēja atspēlēties - 5:5. Nākamos divus geimus uzvarēja Ribakina, mača galotnē "nolaužot" Latvijas tenisisti.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Sevastova nopelnīja 100 WTA ranga punktus.

Abas tenisistes ceturtdien aizvadīja pirmo savstarpējo spēli karjerā.

Pusfinālā Ribakina tiksies ar Ostapenko, kura ceturtdien ar 1-6, 7-5, 6-2 uzvarēja Krievijas tenisisti Darju Kasatkinu (WTA 34.).

Sevastova šajā turnīrā zaudēja kvalifikācijas otrajā kārtā, bet pamatturnīrā iekļuva kā laimīgā zaudētāja. Pirmajā kārtā viņa ar 6-1, 6-7 (6:8), 6-4 pārspēja ukrainieti Martu Kostjuku (WTA 67.), bet otrajā ar rezultātu 4-6, 7-5, 6-2 uzveica amerikānieti Koko Gofu (WTA 23.).