Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova pirmdien ASV atklātā čempionāta pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 6-3, 5-7, 6-4 pārspēja 16 gadus veco amerikānieti Koko Gofu, ziņo LETA.

Sevastovai uzvara ļāva WTA tūrē pārtraukt astoņu zaudējumu sēriju, kas sākās pagājušā gada oktobrī.

Sevastova WTA rangā ieņem 45.vietu un šajā turnīrā izlikta ar 31.numuru, bet Gofa ir reitinga 51.pozīcijā.

Latvijas tenisiste otrajā kārtā tiksies ar ukrainieti Martu Kostjuku (WTA 137.), kura negaidīti ar 6-1, 6-2 sagrāva krievieti Darju Kasatkinu (WTA 70.). Nākamajā kārtā varētu pretī stāties 2018.gada čempione Naomi Osaka no Japānas, kura rangā ir devītā un "US Open" saņēmusi ceturto numuru.

Par otrās kārtas sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 70 WTA ranga punktus.

Spēles sākumā abas tenisistes apmainījās breikiem, bet turpinājumā pa reizei uzvarēja pie savas serves - 2-2. Piektajā geimā Gofa pēc dubultkļūdas nenosargāja servi, bet nākamajā geimā Sevastova uzvarēja "tīri", nezaudējot nevienu izspēli, un panāca 4-2. Jaunā amerikāniete atbildēja ar to pašu, bet nākamreiz vēlreiz zaudēja pie savas serves, kas Latvijas tenisistei deva uzvaru setā ar 6-3.

Otro setu liepājniece sāka ar zaudētu servi un nākamajā geimā nonāca iedzinējos ar 0-2. Otrreiz pēc kārtas Gofai lauzt servi viņa neļāva, turklāt nākamajā geimā nobreikoja pretinieci un izlīdzināja rezultātu - 2-2. Sevastova turpināja servēt droši un pēc "tīri" uzvarēta geima vēlreiz nobreikoja amerikānieti, panākdama jau 4-2. Tiesa, pretiniece pēc Sevastovas dubultkļūdām ar breiku punktu atguva un vēlāk uzvarēja pie savas serves, tādējādi setā atkal bija līdzsvars - 4-4.

Vēl pēc pāris kļūdām Sevastova zaudēja otro servi pēc kārtas un nonāca iedzinējos ar 4-5, kas nozīmēja, ka Gofa ieguva iespēju servēt par uzvaru setā. Atbildīgajā brīdī jaunā tenisiste gan servi nenosargāja, pie rezultāta 30:40 ieservējot autā, kas Sevastovai ļāva panākt 5-5. Sevastova savu servi iesāka ar uzvarētu izspēli, taču kļūdas atkal deva iespēju amerikānietei panākt trešo setu. Gofa pie savas serves uzvarēja pārliecinoši un setā guva virsroku ar 7-5.

Trešā seta sākumā Sevastova turpināja pieļaut kļūdas, taču tas netraucēja pirmajā geimā atspēlēt divas breikbumbas un nosargāt punktu. Sekojošajos astoņos geimos tenisistes sakārtoja spēli pie savas serves, taču desmitajā geimā Gofa pāris reizes ieservēja tīklā un deva iespēju Sevastovai tikt pie divām mačbumbām, kuras gan liepājniece neizmantoja.

Desmitajā geimā pie rezultāta 40:40 Sevastova iesita bumbiņu tīklā, taču vēlreiz panāca "vienādi". Šoreiz neveiksmīgi pie tīkla nospēlēja pretiniece, kura pasniedza Latvijas tenisistei vēl vienu mačbumbu, taču autā izsistā bumbiņa Sevastovai neļāva pielikt punktu cīņai. Veiksmīga nākamā izspēlē latvietei deva jau ceturto mačbumbu, taču šoreiz tā tika izmantota - Gofa iesita trāpīja tīklā, un Sevastova setu uzvarēja ar 6-4.

"Pirmie divi seti bija ļoti nervozi. Trešajā setā kaut kas notika ar acīm, īsti nevarēja redzētu. Beigās spēju būt mierīga, palikt spēlē un izmantot savas iespējas. Man šeit patīk, neskatoties uz to, ka šogad jāspēlē "burbulī". Man patīk korti un atmosfēra, jo ir labas atmiņas par iepriekšējiem gadiem. Šeit iederos, turklāt beidzot esmu uzvarējusi spēli," pēc mača korta intervijā stāstīja Sevastova.

Viņa cīņu noslēdza ar pieciem "eisiem", bet pretiniecei bija trīs netveramās serves. Latvijas tenisiste pieļāva trīs dubultkļūdas, kamēr amerikānietei tādas bija 13. Nepiespiestajās kļūdās nedaudz sliktāka bilance Sevastovai - 42/41.

Abas tenisistes savā starpā iepriekš vēl nebija spēlējušas.

Sevastovai "US Open" ir veiksmīgākais "Grand Slam" turnīrs karjerā - viņa Ņujorkā aizpērn spēlēja pusfinālā, bet pirms tam divus gadus pēc kārtas aizspēlējās līdz ceturtdaļfinālam. Pērn solis atpakaļ, jo pērn trešajā kārtā nācās atzīt horvātietes Petras Martičas pārākumu.

Tikmēr Gofa WTA tūrē debitēja tikai pērn maijā un savā pirmajā "Grand Slam" pamatturnīrā - Vimbldonas čempionātā - aizcīnījās uzreiz līdz ceturtajai kārtai, kurā piekāpās rumānietei Simonai Halepai. Vasaras turpinājumā viņa pirmo reizi karjerā spēlēja "US Open" pamatturnīrā, apstājoties trešajā kārtā, bet šogad Austrālijā sasniedz vēl vienu "Grand Slam" ceturto kārtu. Pērn rudenī viņa izcīnīja savu pirmo WTA titulu, Lincas turnīra finālā pārspējot Aļonu Ostapenko.

Sevastova šosezon uzvarējusi tikai divās no desmit spēlēm, iepriekšējo panākumu gūstot Federāciju kausā, kad tika pārspēta Serēna Viljamsa. WTA tūrē liepājnieces šīs sezonas bilance ir 1-7, bet, ieskaitot arī pērno gadu, viņai bija astoņu zaudējumu sērija.

Šovasar Sevastova piedalījās divos paraugturnīros Vācijā, vienā no tiem izcīnot uzvaru. Tāpat viņa bija Latvijas izlases sastāvā Tallinā notikušajā Igaunijas-Latvijas mačsacīkstē, abās vienspēlēs piekāpjoties ziemeļu kaimiņu vadošajām tenisistēm. Ranga punkti gan šajos turnīros netika dalīti.

Gofa šogad uzvarējusi septiņās no 12 spēlēm, pirms pāris nedēļām sasniedzot Leksingtonas turnīra pusfinālā. Pēc tam sekojošā Ņujorkas WTA "Premier" turnīrā Gofa un Sevastova nepārvarēja pirmās kārtas barjeru.

Jau ziņots, ka ASV atklātajā čempionātā Covid-19 pandēmijas dēļ nevarēs redzēt vairākas tenisa zvaigznes, tajā skaitā Latvijas pirmo raketi Aļonu Ostapenko.

Ņujorka martā un aprīlī bija viena no vissmagāk cietušajām ASV pilsētām, kad Covid-19 epidēmija pārņēma ASV. Pagaidu slimnīca pat tika iekārtota ASV Tenisa centra iekštelpu laukumos.

Pēc Vimbldonas čempionāta atcelšanas "US Open" kļuva par šīs sezonas otru "Grand Slam" turnīru aiz Austrālijas čempionāta. Vēl šogad paredzēts arī Francijas atklātais čempionāts.