Sestdien, 22. augustā, LOC Arēnā pirmo reizi norisinājās Liepājas krastu mačs basketbolā, kurā spēkiem mērojās "Jaunliepājas" un "Vecliepājas" basketbola komandas. Interesantā, emocijām bagātā spēlē tikai tās izskaņā par pirmajiem uzvarētājiem kļuva "Jaunliepājas" basketbolisti, kuri ar rezultātu 270:264 pārspēja "Vecliepājas" komandu, portālu irliepaja.lv informēja Mārtiņš Kozlovskis.


Šāds mačs Liepājā norisinājās pirmo reizi, un tajā kopumā piedalījās 16 dažādu nozaru komandas gan no Jaunliepājas, gan Vecliepājas. Tika aizvadītas astoņas basketbola spēles, kurās spēkiem mērojās HK "Liepāja" pret FK "Liepāja", FK "Kurši" pret LSEZ, Jūras spēki pret policiju, ugunsdzēsēji pret mediķiem, amatieru izlase pret profesionāļu komandu, Liepājas Olimpiskais centrs pret aktieriem, uzņēmēji pret pašvaldības komandu, kā arī mūziķi pret mediju basketbola komandu.


Maču iesāka HK "Liepāja" pret FK "Liepājas" un "Liepājas futbola skolas" apvienoto basketbola komandu. Hokejisti acīmredzami bija gatavojušies šim pasākumam, un jau pirmajā spēlē notika visai ievērojams "Jaunliepājas" komandas izrāviens, triumfējot pār futbolistiem ar rezultātu 35:19. Otrajā spēlē laukumā izgāja FK "Kurši", aizstāvot Jaunliepājas komandas krāsas, kuriem pretim stājās "LSEZ" pārvaldes basketbola komanda no Vecliepājas. LSEZ pārvaldes komandas sastāvā bija vairākas labi pazīstamas ar basketbolu saistītas personas, un ātri vien "Vecliepāja" spēja panākt līdzsvaru mačā, taču atgūt vadību no Jaunliepājas komandas rokām tas tā arī neizdevās, jo līdz ar spēles beigu signālu Normunds Krūmiņš realizēja precīzu pustālo metienu, pēc divām spēlēm nosargājot Jaunliepājai minimālu pārsvaru ar rezultātu 60:59.


Trešajā spēlē spēkiem mērojās Jūras spēki no Jaunliepājas un Policijas komanda no Vecliepājas. Abu komandu sastāvus veidoja basketbolisti, un laukumā bija redzams kvalitatīvs basketbols. Šajā atsevišķajā spēlē nedaudz pārāki izrādījās "Jūras spēki", palielinot Jaunliepājas komandas pārsvaru līdz 11 punktiem (109:98). Dienas ceturtajā mačā Jaunliepāju pārstāvēja "Ugunsdzēsēju" komanda, bet Vecliepājas gods piederēja "Mediķiem". Šī spēle noslēdzās ar draudzīgu neizšķirtu (26:26), lai gan pēdējās sekundēs uzvaru bija iespējams izcīnīt abām komandām. Tas nozīmē, ka pēc nospēlētas pirmās puses rezultāts bija nemainīgs un 11 punktu vadība joprojām piederēja Jaunliepājai (135:124).


Ārkārtīgi spraigi un dinamiski ritēja dienas piektā spēle starp BK "Liepāja" un "Amatieru izlases" komandām. Šoreiz Jaunliepājas pārstāvji BK "Liepāja" nedaudz negaidīti kapitulēja amatieru izlases spēlētājiem, turklāt zaudējot vadības grožus arī savai pilsētas pusei. Amatieru izlases uzvarēja šo mikromaču ar rezultātu 53:41, tādējādi pēc piektās spēles vadības grožus nododot jau Vecliepājai – 177:176. Pamazām tuvojās izšķirošie notikumi un kārta bija pienākusi spēlei starp Liepājas Olimpisko centru un Liepājas teātra/aktieru komandām. Spēle kopumā ritēja ļoti līdzīgi, taču aktieri tomēr izrādījās nedaudz pārāki ar rezultātu 33:30, palielinot Vecliepājas komandas vadību līdz četriem punktiem – 210:206.


Dienas pirmspēdējā cīņā laukumā izgāja uzņēmēju komanda, pārstāvot Jaunliepājas pusi, kuriem pretim stājās Liepājas domes basketbola komanda. Uzņēmēji spēja lauzt mača gaitu un pavērsa spēli uz otru pusi, izcīnot panākumu šajā spēlē ar rezultātu 37:23. Rezultāts pirms pēdējās spēles starp medijiem un mūziķiem vēstīja jau 243:233 par labu Jaunliepājas pārstāvjiem.


Pēdējās spēles cena bija ļoti augsta un to labi apzinājās abas basketbola komandas. Par prieku visiem klātesošajiem skatītājiem spēles uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēdējās divās minūtēs, jo mūziķiem izdevās rezultāta starpību samazināt līdz pat četriem punktiem, tomēr mediju komandas cīņasspars tuvāk savus pretiniekus tomēr nepielaida un beigu beigās mūziķu uzvara ar rezultātu 31:27 nebija pietiekami, lai Jaunliepāja triumfētu pirmajā krastu mačā ar kopējo rezultātu 270:264.


Pasākuma laikā tika noskaidrots arī labākais tālmetienu izpildītājs un par to kļuva neviens cits kā BK "Liepāja" basketbolists Roberts Krastiņš, kurš finālā guva 17 punktus, neatstājot nekādas cerības saviem tuvākajiem konkurentiem.


Pasākuma organizatori vēlas pateikt lielu paldies visiem dalībniekiem un atbalstītājiem par atsaucību. Īpašs paldies Porzingis Family Foundation par sarūpētajiem sporta krekliņiem, kuros laukumā varējām redzēt ne tikai abas Liepājas komandas, bet arī visus tiesnešus un organizatoru pārstāvjus. Līdz ar to, organizatori ir cerības pilni šo pasākumu Liepājā ieviest kā ikgadēju tradīciju vienkopus sapulcināt dažādāko nozaru speciālistus.Krastu mača kopējie rezultāti (22. augusts):

HK "Liepāja" (Jaunliepāja) – FK "Liepāja" (Vecliepāja)    35:19
FK "Kurši" (Jaunliepāja) – "LSEZ"    (Vecliepāja)   25:40
"Jūras spēki" (Jaunliepāja) – "Policija" (Vecliepāja)  49:39
"Ugunsdzēsēji" (Jaunliepāja) – "Mediķi" (Vecliepāja)    26:26
BK "Liepāja" (Jaunliepāja) – "Amatieru izlase" (Vecliepāja)   41:53
"LOC" (Jaunliepāja) – "Liepājas teātris / aktieri" (Vecliepāja)  30:33
Uzņēmēji (Jaunliepāja) – "Liepājas pilsētas Dome" (Vecliepāja)    37:23
Mediji (Jaunliepāja) – Mūziķu komanda (Vecliepāja)   27:31


Jaunliepāja – Vecliepāja  270:264