Par Latvijas gada labāko basketbola tiesnesi atzīts Mārtiņš Kozlovskis, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS), ziņo LETA.

Kozlovskis tiesāja piecas vīriešu valstsvienību spēles Tokijas olimpiskajā turnīrā, ieskaitot pusfināla cīņu, kurā spēlēja Francija pret Slovēniju.

Grobiņā dzimušais Kozlovskis aizvadītajā gadā kļuva par otro Latvijas laukuma tiesnesi, kurš laukumā strādājis visaugstākā ranga valstsvienību sacensībās.

35 gadus vecais Grobiņā dzimušais Kozlovskis basketbolu mācījās spēlēt Liepājas "Melnajos vanagos" pie trenera Edvīna Sprūdes.

Kopš 2005.gada viņš ir tiesājis dažāda ranga spēles Latvijas līgās. 2015.gada februārī ieguva Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) licenci.

Kozlovskis ir strādājis 2017.gada Eiropas sieviešu čempionātā, kur tiesāja arī spēli par bronzas medaļām, 2017.gada Eiropas vīriešu čempionātā, 2019.gada Eiropas sieviešu čempionātā (arī tiesāta bronzas medaļu spēle) un 2019.gada Pasaules kausa izcīņā.

2018. un 2019.gadā viņš tiesāja FIBA Čempionu līgas finālspēles. 2015.gadā viņš saņēma LBS Gada balvu nominācijā "Gada tiesnesis".

Iepriekš nominācijā "Gada tiesnesis" LBS Gada balvu ir saņēmis arī Oļegs Latiševs (2013., 2014., 2016.–2019.)

LBS kopš 2012.gada piešķir gada balvas vismaz desmit nominācijās, lai godinātu personības, kuras konkrētajā sezonā sasniegušas izcilus rezultātus, devušas būtisku ieguldījumu Latvijas basketbola attīstībā un veicinājušas Latvijas starptautisko atpazīstamību.

Balvas tradicionāli tiek pasniegtas īpašā sarīkojumā, ko šogad nav iespējams sarīkot epidemioloģiskās situācijas dēļ, tādēļ laureāti balvas saņems atsevišķi.

Balvu ieguvēji tiek atklāti pakāpeniski.

Jau ziņots, ka par gada treneri atzīts Latvijas izlases 3x3 basketbolā treneris Raimonds Feldmanis, bet balvu "Gada piemērs" par nerimstošo cīņassparu olimpisko spēļu finālā arī pēc traumas gūšanas saņēma Edgars Krūmiņš.

Savukārt kategorijā "Gada 3x3 basketbolists" nolemts olimpisko komandu nedalīt un par gada sportistiem šajā kategorijā atzīti visi četri – Agnis Čavars, Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis un Nauris Miezis.

Nominācijā "Gada basketboliste" balva piešķirta Anetei Šteinbergai.

Nominācijā "Gada seniors" balva piešķirta Andrim Cālītim.

2020.gadā balvas ieguvēji Covid–19 ierobežojumu radīto seku dēļ netika noteikti, bet 2019.gadā par Latvijas labākajiem basketbolistiem tika atzīti Jānis Strēlnieks un Elīna Babkina, par gada labāko 3x3 basketbolistu – Lasmanis, bet gada treneri – Mārtiņš Zībarts.