Foto no "Liepājas basketbola" profila vietnē "Facebook".


Latvijas basketbola komanda "Liepāja" pastiprinājusi sastāvu ar pieredzējušo centra spēlētāju Viktoru Iļjinu, aģentūrai LETA vēsta klubs.

Iļjins sezonu sāka Latvijā pēc spēka otrajā turnīrā jeb Nacionālajā basketbola līgā, kur 32 gadus vecais basketbolists "Bauskas" sastāvā divos mačos vidēji 35 minūtēs guva 22,5 punktus, izcīnīja 9  atlēkušās bumbas un bloķēja 1,5 metienu.

Kā skaidro "Liepājas" komandas galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis, pēc Ervīna Jonāta došanās uz Itāliju, treneri saprata, ka ar iekšējiem resursiem nepietiks. "Nesteidzāmies, turējām acis vaļā, bet zaudējumi Igaunijas tūrē lika sarosīties ātrāk," teica Visockis-Rubenis.

Iepriekšējā sezonā Iļjins spēlēja Lietuvas pēc spēka otrajā līgā, Marijampoles "Sūduva" komandas rindās vidēji spēlē gūstot 9,2 punktus un izcīnot 6,2 atlēkušās bumbas. Ārzemēs viņš pārstāvējis arī Vācijas, Beļģijas un Spānijas klubus.

Karjeras labākās sezonas Daugavpilī dzimušais Iļjins pavadījis Valmierā, kur arī apguvis basketbola prasmes. Centra spēlētājs kļuvis gan par 2013.gada LBL bronzas medaļnieku, gan par 2016.gada Latvijas čempionu.

Iļjins vairākkārt pabijis Latvijas basketbola flagmanī "VEF Rīga", kā arī spēlējis "Jūrmalas" un "Ogres" komandu rindās.

"Liepāja" ar piecām uzvarām 11 spēlēs ieņem desmito vietu turnīra tabulā.