Latvijas tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova svētdien nepārvarēja Tokijas olimpisko spēļu dubultspēļu turnīra pirmo kārtu, beidzot dalību sacensībās.

Latvijas duets ar 6–4, 1–6, 5:10 piekāpās austrālietēm – Samantai Stosurai un Elenai Peresai.
 
Spēli ar servi uzsāka austrālietes, un pirmie seši geimi noritēja bez breikbumbām – 3–3.

Septītajā geimā austrālietes deva Latvijas duetam divas breikbumbas pēc kārtas, otro izmantojot Ostapenko, kuras uzbrukumu pie tīkla nebija spējīga atvairīt Stosura, – 4–3.

Setu Latvijas duets pabeidza ar "sausā" uzvarētu geimu. Pēc labas Ostapenko serves Peresa īsti netika galā ar uzņemšanu, un Sevastova no gaisa guva izšķirošo punktu – 6–4.

Otro setu ar savu servi uzsāka austrālietes, ātri izvirzoties vadībā ar 3–0.

Otrajā geimā Latvijas duets deva pretiniecēm divas breikbumbas, otro no kurām austrālietes izmantoja. Pēdējās divās izspēlēs Ostapenko pie tīkla netika galā ar Stosuras sitieniem no gala līnijas.

Arī ceturtajā geimā, servējot Ostapenko, uzvarēja austrālietes. Ostapenko sistā bumbiņa pēc "svecītes" aizlidoja tikai līdz laukuma vidum, ko austrālietes nekavējās izmantot, pēc mirkļa ar savu servi panākot 5–0.

Atlikušajos geimos uzvarēja servētājas, setam beidzoties ar 6–1 Austrālijas dueta labā.

Supertaibreikā sākumā vadībā izvirzījās Latvijas sportistes – 1:0, 2:1, taču vēlāk visas četras savas serves zaudēja Sevastova, bet 4:4 pretinieces panāca, servējot Ostapenko.

Pirms tam gan divas izspēles zaudēja austrālietes, servējot Peresai, – 4:3 Sevastovas un Ostapenko labā. Tomēr pēc tam pēc 4:5 uzvarēja sešās izspēlēs pēc kārtas – 10:5.

Mačbumbu ar netveramu servi panāca Peresa, bet punktu mačam ar spēli pie tīkla pielika Stosura.

Austrālietes četrreiz neatvairāmi servēja, kamēr Latvijas duetam bija pa spēkam divas tādas serves.

Uzvarētājas krietni labāk spēlēja pēc otrās serves, uzvarot desmit no 16 izspēles, kamēr Ostapenko/Sevastova – septiņas no 18.

Latvijas duetam bija vairāk nepiespiesto kļūdu (27 pret 20 pretiniecēm), un Austrālijas duets uzvarēja 66 izspēlēs, kamēr latvietes – 51 izspēlē.

Jau ziņots, ka vienspēlē abas Latvijas spēlētājas zaudēja pirmajā cīņā.

Ostapenko (WTA 30.) pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 4–6, 7–6 (7:2), 4–6 cieta neveiksmi pret Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) sportisti Jeļenu Vesņinu (WTA 305.).

Savukārt Sevastova (WTA 53.) pirms tam ar 6–2, 4–6, 2–6 cieta zaudējumu pret francūzieti Fionu Ferro (WTA 64.).

Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro par čempionēm dubultspēlē kļuva Krievijas sportistes Vesņina un Jekaterina Makarova.

Piekto reizi olimpisko spēļu vēsturē sacensības notiks uz cietā seguma kortiem.