Liepājnieks Ivars Bērziņš nedēļas nogalē Latvijas vīriešu čempionātā šahā izcīnīja piekto vietu, kas ir viens no pēdējā laika lielākajiem panākumiem mūsu pilsētā šajā sporta veidā.

Rīgā notikušajās sacensībās Ivars Bērziņš (reitings – 2200) 34 dalībnieku konkurencē deviņās kārtās ieguva 6 punktus un dalīja trešo vietu, tomēr pēc papildrādītājiem viņam pienācās piektā. Turnīra laikā viņš izcīnīja piecas uzvaras, divas reizes cīnījās neizšķirti un cieta divus zaudējumus. Par čempionu ceturto reizi kļuva lielmeistars Arturs Neikšāns (2559).

Liepājnieki vīriešu čempionātos nebija piedalījušies kopš 2014.gada, kad Vitālijs Daškevičs finišēja 29. pozīcijā. Savukārt 2012.gadā turnīrā startēja trīs mūsu pilsētas pārstāvji, ierindojoties turnīra tabulas lejasgalā. Bērziņš palika 25.vietā, Daniels Markauss – 30., bet Viktors Stepovojs – 31.

Dāmām Liepāja bija pārstāvēta jau trešo gadu pēc kārtas. Vainovska Valentīna (1684) ar 2,5 punktiem no 7 šoreiz ierindojās 20. pozīcijā no 24 startējušajām. Pirms trim gadiem viņa finišēja desmitā.