"Liepājas" komanda svētdien "Pafbet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) bronzas sērijas otrajā spēlē mājās ar rezultātu 111:108 (29:29, 12:28, 19:11, 26:18, 10:10, 15:12) uzveica "Ogri" un sērijā līdz trīs uzvarām panāca 2–0, ziņo LETA.

Laukuma saimniekiem Ričards Daniels Vanags guva 24 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un atdeva četras rezultatīvas piespēles, Renāram Birkānam bija 18 punkti un piecas rezultatīvas piespēles, pa 14 punktiem guva sešas bumbas zem groziem izcīnījušais Ojārs Bērziņš un Kārlis Žunda, 13 punktus iekrāja Kristaps Miglinieks, 12 – Arnolds Helmanis, bet 11 punktus, astoņas atlēkušās bumbas un divus bloķētus metienus – Kārlis Šiliņš.

"Ogres" rindās ar iespaidīgu "double–double" izcēlās Kristaps Dārgais, kurš guva 24 punktus un izcīnīja 19 atlēkušās bumbas, kā arī atdeva četras rezultatīvas piespēles un pārtvēra četras bumbas, arīdzan pieļaujot septiņas kļūdas. Uģis Pinete piebalsoja ar 21 punktu, Rihards Zēbergs ar 18, Renārs Magone ar 14, Kārlis Apsītis ar 12 un Viljams Teltons – ar desmit punktiem un desmit bumbām zem groziem.

Liepājnieki lielāko daļu mača bija iedzinējos un vienubrīd viesi bija aizsteigušies priekšā par 20 punktiem, tomēr pamatlaika nogalē mājinieki izlīdzināja rezultātu. Pēc spraigas cīņas divos papildlaikos "Liepāja" izcīnīja uzvaru mačā, kurā vadība mainījās kopumā 25 reizes.

Sērija atgriezīsies trešdien Ogrē un, ja būs nepieciešams, turpināsies nākamajā sestdienā Liepājā. Piektais mačs plānots 15.maijā Ogrē.

Pirmajā mačā viesos ar rezultātu 78:66 uzvarēja liepājnieki.

Ogrēnieši ceturtdaļfinālā ar 3–0 apspēlēja "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", bet "Liepāja" pārspēja "Latvijas Universitāti" ar 3–1. Pusfinālā "Ogre" ar 1–3 piekāpās "Ventspilij", bet "Liepāja" sērijā ar "VEF Rīga" bija vadībā ar 2–1 un atzina pretinieku pārākumu vien piecos mačos.

Ogres vienība Latvijas–Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) pamatturnīru noslēdza septītajā vietā un ceturtdaļfinālā ar 0–2 piekāpās Tallinas "Kalev"/"Cramo". "Liepāja" ieņēma 10.vietu un ceturtdaļfinālam nekvalificējās.

Abas vienības šosezon LIBL tikušās divreiz, abās spēlēs uzvarot "Ogrei" (81:68 un 99:68).

Finālsērijā starp "Ventspili" un "VEF Rīga" rezultāts ir 1–1, titulu izcīnot komandai, kas uzvarēs četros mačos.

Pērn par LBL čempioniem tika kronēti "VEF Rīga" basketbolisti, kuri finālsērijā ar 4–1 pārspēja "Ventspili", bronzas godalgas izcīnot "Ogrei".