"VEF Rīga" svētdien nodrošināja vietu "Pafbet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā, ziņo LETA.

Rīgas komanda savā laukumā pusfināla piektajā mačā ar rezultātu 87:61 (26:17, 21:18, 19:14, 21:12) pārspēja "Liepāju" un sērijā līdz trīs uzvarām svinēja panākumu ar 3-2.

Pirms noslēdzošajām desmit spēles minūtēm laukuma saimnieki bija iekrājuši 17 punktu pārsvaru, kas mača turpinājumā pieauga līdz 26 punktiem, ļaujot tikt pie pārliecinošas uzvaras izšķirošajā mačā.

Uzvarētāju rindās Kristers Zoriks izcēlās ar 17 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm, Anrijs Miška, gūstot 16 punktus un izcīnot 12 atlēkušās bumbas, sakrāja "double-double", bet Elaidža Klerenss pievienoja vēl 14 punktus.

Liepājas vienībā rezultatīvākie ar 14 punktiem bija Ričards Daniels Vanags un Kārlis Šiliņš, kurš arī tika pie septiņām bumbām zem groziem.

Rīgā galvaspilsētas klubs svinēja panākumu ar 79:64, izbraukumā piekāpās ar 71:76, Daugavpilī, mājinieku lomā esot "vefiešiem", pie uzvaras ar 78:75 tika liepājnieki, bet Liepājā ar 92:60 pārāki bija "vefieši".

"VEF Rīga" bija brīva no izslēgšanas turnīra pirmās kārtas, kamēr liepājnieki ceturtdaļfinālā ar 3-1 bija pārāki par "Latvijas Universitāti".

Rīgas vienība Latvijas-Igaunijas līgā regulāro turnīru noslēdza trešajā vietā, bet finālčetriniekā izšķirošajā mačā par čempiontitulu piekāpās Ukrainas komandai Slobožanskas "Prometey". Liepājas komanda apvienotajā līgā neiekļuva izslēgšanas spēlēs, regulārajā turnīrā ierindojoties desmitajā pozīcijā.

Abas vienības šosezon Latvijas-Igaunijas līgā bija tikušās divas reizes. Pirmajā duelī ar 98:93 uzvaru svinēja "Liepāja", bet pēc tam pie panākuma ar 81:76 tika "VEF Rīga".

Otrā pusfināla pārī "Ventspils" ar 3-1 uzvarēja "Ogri". Finālsērijas pirmā spēle Rīgā paredzēta 3.maijā, bet bronzas sērija sāksies dienu vēlāk Ogrē.

Pērn par LBL čempioniem tika kronēti "VEF Rīga" basketbolisti, kuri finālsērijā ar 4-1 pārspēja "Ventspili", bronzas godalgas izcīnot "Ogrei".