Jauno basketbola sezonu kā pirmie no mūsu komandām sestdien sāks juniori BK "Liepāja"/LSSS, kas izmēģinās spēkus jaunizveidotajā turnīrā "Latvijas Kauss", informē BK "Liepāja" pārstāvis Normunds Atvars.

Pēc 26 gadu pārtraukuma beidzot arī Latvijai kā pēdējai no Baltijas valstīm ir vēl viens turnīrs, kas notiek basketbola sezonas laikā vienlaicīgi ar Latvijas čempionātiem. Grūti veidots, bet beidzot sagaidīts "Latvijas Kauss" sākās 18.septembrī ar "Krāslava/Sporta skola" un BK "Cēsis".

Dienu vēlāk vēl četras vienības uzsāks dalību šajā turnīrā, un starp tām arī mūsu juniori BK "Liepāja/LSSS". Pulksten 17 Liepājas Olimpiskajā centrā juniriem pretī stāsies viena no labākajām pagājušās sezonas LBL-3 līgas komanda Iecavas "Dartija", kura sezonas izskaņā ierindojās 1.vietā, savukārt, mūsu komanda uz sezonas pārtraukšanas brīdi bija garantējusi vietu izslēgšanas spēlēs kā 8.labākā komanda Rietumu grupā.

Gatavojoties jaunajai sezonai, junioru komandā notika vairākas būtiskas izmaiņas spēlētāju sastāvā. Vairāki 2001.gadā dzimušie puiši absolvēja Liepājas Sporta Spēļu Skolu (LSSS) un "neierastos" apstākļos absolvēja arī vidusskolas, kā rezultātā vairāki devās uz augstskolām, universitātēm prom no Liepājas. Uz Ukrainu atpakaļ pārcēlās Mikita Rozdobudko, spēkus pāri okeānam centīsies iemēģināt Roberts Ķuze, "VEF" rindās atgriezās Pēteris Salmiņš, bet Latvijas Universitātē mācības uzsāks Uvis Vārna. Nākošās sezonas komandas kodolu veidos 2002.gadā dzimušie LSSS audzēkņi kā Kristers Matisons, Kārlis Šenbergs, Raivo Cālītis, 2003.gadā dzimušie Gustavs Jakubauskis, Kristofers Pūlītis, kas jau iepriekš pārstāvēja komandu, bet neieņēma vadošās lomas. Viņiem pievienojās 2004.gadā dzimušie liepājnieki Artūrs Vuciņš, Alekss Jurevičus ar nelielu "LBL-2" pieredzi 2019./2020.gada sezonā, bet no citām pilsētām uz Liepāju pārcēlās trīs puiši kā Vadims Vačia no Valmieras, Artūrs Valtmanis no Ādažiem un rīdzinieks Raimonds Čudars no Ventspils.

Protams, vēl vairāki gados jaunie LSSS audzēkņi ir junioru sastāvā, kuriem dalība "Ramirent Nacionālajā Līgā" (iepriekš LBL-2) būs jauna basketbola pieredze. Lai iegūtu lielāku spēļu praksi kā papildspēki junioriem reizēm tiks pieaicināti BK "Liepāja" trīs spēlētāji Valters Vuciņš, Adrians Šnipke un Dāvids Ozoliņš. BK "Liepāja/LSSS" arī turpmāk vadīs Krists Pīternieks, kuram asistēs Vairis Pusaudzis.

"Latvijas Kausā", kuram arī pieteikusies mūsu komanda tiek spēlēts pēc izslēgšanas spēļu principa, kurā uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā. Tāpēc svarīgs ir katrs gūtais punkts spēlē un atļauties paviršības nedrīkstēs. Nezināmu iemeslu dēļ mūsu junioru komanda ir novērtēta pēc spēka zemāk par mūsu sestdienas pretiniekiem Iecavas "Dartija", tādējādi pirmā spēle tiks aizvadīta savā laukumā, bet atbildes spēle Iecavā notiks 23.septembrī. Atbalstīsim mūsu komandu klātienē Liepājas Olimpiskajā centrā sestdien, 19.septembrī! Spēles sākums pulksten 17. Skatītājiem ieeja bez maksas.

Savukārt Artūra Visocka-Rubeņa vadītā komanda BK "Liepāja" "Latvijas Kausa" izcīņā iesaistīsies no turnīra 3.kārtas, kad spēles paredzētas 11. un 17.novembrī pret "Ramirent Nacionālās Līgas" komandu Jelgava un Kandava pāru uzvarētājiem.