18.marts, oficiālā Liepājas dzimšanas diena, ir īpaša svētku diena arī liepājniekiem, kas dzimuši šajā datumā un kuri līdz pērnajam gadam saņēma domes apsveikumus.

Pēc Iedzīvotāju reģistra datiem uz 2014. gada 17.martu, reģistrētas 222 personas, kuras dzimušas 18.martā un kuru deklarētā adrese ir Liepājā, portāls uzzināja Iedzīvotāju reģistrā.

Vairāk nekā desmit gadu garumā Liepājas pašvaldība sveica visus 18.marā dzimušos liepājniekus, nosūtot viņiem apsveikuma kartītes, taču pērn šī tradīcija pēkšņi tika pārtraukta.
Kā smejoties portālam sacīja kāda liepājniece, kura pazīstot vairākus 18.marta gaviļniekus, viņa pērn nodomājusi, ka pašvaldību vēlēšanu gadā kartīte būs „ar zelta maliņu”, bet galu galā apsveikuma nav bijis vispār.

„Vai šogad būs? Un kāpēc nebija pērn – slinkuma vai nevīžības dēļ? Vai tāpēc, ka tāda ir attieksme pret saviem iedzīvotājiem?” – gribēja zināt liepājniece.

Uzdevām šos jautājumus Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļai, un drīz vien saņēmām domes priekšsēdētāja padomnieka sabiedrisko attiecību jautājumos Andreja Rjabceva sagatavotu atbildi.

„Pašvaldībā bija iedibināta skaista tradīcija pilsētas dzimšanas dienā sūtīt apsveikuma kartītes 18.martā dzimušajiem liepājniekiem. Taču šādi apsveikumi nav sūtīti ne pagājušajā gadā, ne arī plānots šogad,” raksta Rjabcevs.

Iemesls tam esot Fizisko personu datu aizsardzības likums, jo „saskaņā ar šī likuma normām pieprasīt un iegūt ziņas no Iedzīvotāju reģistra mēs varam tikai tad, ja tam ir tiesisks pamats, proti, šīs ziņas ir nepieciešamas kādas noteiktas pašvaldības funkcijas veikšanai”.

Bet, tā kā apsveikšana dzimšanas dienā likuma izpratnē nav uzskatāma par pašvaldības funkciju, domei neesot tiesiska pamata pieprasīt un saņemt no Iedzīvotāju reģistra ziņas par 18.martā dzimušo liepājnieku datiem un adresēm.

„Un, tā kā nevaram piekļūt datiem, nevaram izsūtīt arī apsveikumus,” skaidroja padomnieks.

Pēc Rjabceva sacītā, vienīgie 18.marta jubilāri, ko pašvaldība var sveikt, ir jaundzimušie.

Taču portālam neviens nevar liegt sveikt visus 222 šodienas gaviļniekus – daudz laimes jūsu un Liepājas dzimšanas dienā! Daudz laimes arī visiem portāla lasītājiem Liepājas dzimšanas dienā!