Liepājā Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvalde piektdien, 1.jūnijā, rīko Atvērto durvju dienu visai ģimenei.

Atvērto durvju dienu rīko Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas un ģimenes svētku "Lielmutis Fricis un Lielmute Matra" ietvaros.

VP Kurzemes reģiona pārstāve Signe Šteinberga informē, ka pasākums notiks policijas pārvaldes pagalmā Bāriņu ielā 3.

Tā laikā interesenti varēs doties ekskursijā pa policijas ēku, varēs apskatīt arī policijas dienesta transportu. Operatīvās reaģēšanas grupas policisti demonstrēs tuvcīņas paņēmienus, kā arī būs iespēja iepazīties ar kinologu un viņa dienesta suni.

Interesentus sagaidīs policijas atraktīvākie darbinieki – Runcis Rūdis un Bebrs Bruno. Tā kā tuvojas mācību gada beigas un aktuāli kļūst piesardzības pasākumi uz ielām un ceļiem, kopā ar Runci Rūdi un Bebru Bruno varēs piedalīties stafetēs un dažādās spēlēs saistībā ar ceļu satiksmes un vispārējo drošību. Aktīvākajiem dalībniekiem pasniegs policijas veicināšanas balvu, informēja Šteinberga.

Savukārt svētdien VP Kurzemes reģiona pārvalde ģimenes svētku "Lielmutis Fricis un Lielmute Marta" ietvaros Jūrmalas parkā demonstrēs savu dienesta tehniku un rīkos atrakcijas bērniem.

1.jūnijā visā pasaulē atzīmē Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, informē BNS. Tās aizsākumi meklējami 1925.gadā, kad Ženēvā notika Pasaules konference bērnu labklājībai. Pirmo reizi šī diena, īpašu svētku veidā veltīta īpaši bērniem, atzīmēta 1950.gadā. Kopš tā laika Starptautiskā bērnu aizsardzības diena ir kā nemainīga tradīcija daudzās pasaules valstīs, un šajā dienā visā pasaulē notiek dažādi bērniem veltīti pasākumi.