Nepilnu četru mēnešu laikā Latvijas Samariešu apvienības un mazumtirgotāja "Lidl" kopīgi uzsāktajā labdarības projektā "Lai vecums nav vientulība" "Lidl" veikalu taromātos ziedoti gandrīz pieci tūkstoši eiro vientuļo sirmgalvju atbalstam. Pateicībā par savu klientu atsaucību "Lidl" ziedoto summu dubulto un palielina kopīgo ziedojuma apjomu līdz 10 tūkstošiem eiro.  Šie papildu līdzekļi tiks izmantoti, lai labiekārtotu mobilās aprūpes automašīnas Kurzemes, Zemgales un Vidzemes reģionos un iegādātos palīgierīces senioru aprūpei, informē biedrības "Latvijas Samariešu apvienība" sabiedrisko attiecību pārstāve Dagnija Kaklautiņa.

Liepājā ziedotas vairāk nekā 3000 taras vienības, kas ir 312,30 eiro. Dienvidkurzemes reģionā līdz sniegts atbalsts 13 vientuļajiem senioriem, palīdzot ar pārtikas, sadzīves un higiēnas precēm – kas kuram bijusi lielāka nepieciešamība.

Pērn 15.septembrī Latvijas Samariešu apvienība (LSA) un "Lidl Latvija" uzsāka Latvijā pirmo ziedošanas akciju taromātos, kurā iegūtos līdzekļus novirza vientuļo senioru atbalstam visā Latvijā. Īpaši aktīva ziedošana taromātos reģistrēta decembrī, kad ziedojumu apmērs trīskāršojās. Kopumā iedzīvotāji labdarībai "Lidl" taromātos ir ziedojuši depozīta maksu par 48 tūkstošiem taras vienību.

"Mēs sakām milzīgu paldies visiem ziedotājiem, jo katri 10 centi šajā projektā ir nauda, kuru kopā saliekot, mēs varam palīdzēt uzlabot vientuļo un aprūpējamo senioru sadzīves apstākļus. Redzot ziedotāju atsaucību, "Lidl" nevarēja palikt malā, un mēs dubultojām ziedoto – pievienojot vēl 5000 eiro, kas tiks izmantoti nozīmīgai vajadzībai senioru aprūpē – mobilās aprūpes automašīnu labiekārtošanai un tehnisko palīglīdzekļu iegādei," saka Dana Hasana, "Lidl Latvija" korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja.

Latvijas Samariešu apvienības (LSA) vadītājs Andris Bērziņš stāsta, ka mobilās aprūpes automašīna ir unikāls, komplekss risinājums aprūpes nodrošināšanai lauku teritorijās, kur maznodrošinātie, vientuļie seniori dzīvo apstākļos bez vannasistabas, siltā ūdens, veļasmašīnas un citām mums ierastām labierīcībām. "No sirds pateicamies katram ziedotājam un "Lidl" par iniciatīvu dubultot saziedoto summu, uzlabojot senioru dzīves kvalitāti, lai vecums nav vientulība," uzsver A. Bērziņš.

Pašreiz LSA aprūpē ir vairāk nekā 2700 vientuļo senioru Latvijā, ziedot kuriem var visā  "Lidl" veikalu tīklā jeb 21 veikalā 12 pilsētās.