Ceturtdien, 14.aprīlī, pulksten 19, Liepājā, kultūras namā "Wiktorija", sadarbībā ar pludmales kafejnīcu "Red Sun Buffet", tiks atzīmēta pasaules kino klasiķa, liepājnieka Eduarda Tisē 125.dzimšanas diena.

Šim notikumam par godu būs iespēja noskatīties režisores Dzintras Gekas 2017.gadā uzņemto filmu "Meklējot Tisē", bet pēc filmas – tikties ar režisori un diskutēt par Tisē lomu kino vēsturē un šodien.

Eduards Tisē ir dzimis Liepājā 1897.gada 13.aprīlī un pamatoti tiek uzskatīts par vienu no pasaules dižākajiem kinooperatoriem, padomju kinomākslas pamatlicējiem. Devis nozīmīgu ieguldījumu kino filmēšanas mākslas teorijā. Piedalījies vairākos Holivudas filmu projektos. Viena no viņa režisētajām filmām "Nemirstīgais garnizons" 1956.gadā tika apbalvota ar Venēcijas kinofestivāla Goda diplomu. Savukārt viņa operatora darba ievērojamākais sasniegums ir režisora Sergeja Eizenšteina pasaulslavenās filmas "Bruņukuģis "Potjomkins"" uzņemšana 1925.gadā. Viņa vārdā nodēvēta iela Liepājā, Ezerkrasta mikrorajonā.

Ieeja pasākumā bez maksas.