Gatavojoties Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla 30. jubilejai, kas gaidāma nākamā gada pavasarī, šonedēļ tuvāk pie saviem klausītājiem atkal dosies Liepājas Simfoniskais orķestris, piecos koncertos dāvājot brīnišķīgus klasiskās un džeza mūzikas mirkļus izcilu mūziķu interpretācijā, informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Tumšajā rudens mājsēdes laikā, kad koncertzāles ir slēgtas un skatītājiem kultūras pasākumu apmeklēšana klātienē ir liegta, Liepājas Simfoniskais orķestris ikvienam mūzikas mīļotājam sniegs iespēju bez maksas noskatīties visus šovasar notikušos festivāla koncertus.

Koncertu sēriju "Zvaigznes TUVĀK" būs iespējams vērot portālā "Delfi", kā arī Liepājas Simfoniskā orķestra "YouTube" kanālā un mājaslapā liepajassimfoniskais.lv.

Ceturtdien, 28.oktobrī pulksten 19 piedāvājam noskatīties koncertu "Latviešu vokālā kamermūzika", kur uzstāsies Ilze Grēvele-Skaraine (soprāns), Rinalds Kandalincevs (baritons) un Agnese Egliņa (klavieres).

Piektdien, 29.oktobrī pulksten 19 oriģinālā un aizraujošā dažādu žanru kompozīciju virknējumā solokoncertu "Friderika Šopēna klaviermūzika" sniegs spožais pianists Georgijs Osokins.

Sestdien, 30.oktobrī pulksten 19 kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā pianists Reinis Zariņš atskaņos Johannesa Brāmsa Otro klavierkoncertu, savukārt soprāns Vida Miknevičute izpildīs visā pasaulē slavenu operu ārijas.

Savukārt nākamās nedēļas nogalē klausītājus priecēs divi izcili muzikāli notikumi.

Piektdien, 5.novembrī pulksten 19 orķestris piedāvās aizkustinošu, saviļņojošu, smalku un aizraujošu tikšanos ar Gruzijas meistara Gija Kančeli mūziku un "Xylem Trio" mūziķiem, kuri kopā ar uzlecošo Gruzijas džeza zvaigzni Lizu Kereselidzi virtuozi balansē uz klasikas, džeza un pasaules mūzikas šķautnēm.

Sestdien, 6.novembrī pulksten 19 pasaulē pieprasītais tenors Aleksandrs Antoņenko sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri un tā galveno diriģentu Gintaru Rinkeviču priecēs ar monumentālu populāras opermūzikas programmu.

2022.gada martā Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls notiks jau 30. reizi.

To, sākotnēji kā Pianisma zvaigžņu festivālu, iedibināja Liepājas Simfoniskā orķestra ilggadējais vadītājs, diriģents Imants Resnis, un tas sadarbībai ar orķestri piesaistījis jau ap 200 slavenu solistu no visas pasaules.