Sestdien, 13.maijā, no pulksten 19 līdz pulksten 1 ar dažādām radošām aktivitātēm Eiropas akcijā "Muzeju nakts" piedalījās Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18 un Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams" Kungu ielā 24, kur apmeklētāji Hoijeres nama pagalmā varēja baudīt naksnīgi radošus notikumus, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Muzeju nakts laikā Liepājas muzeja dārzā uz "Muzeju nakts" skatuves priecēja gan muzikāli priekšnesumi Pop/rok skolas audzēkņu, Alberta Santa un Iamtheoceanoflove (Ieva Anna Avotiņa) izpildījumā, gan Goda Teātris izrāde.

Vakara rosību iegrieza karuseļi, Muzeju nakti Liepājas muzeja ēkā atklāja graciozais Liepājas baleta un deju studijas priekšnesums, bet radošo garu gan Liepājas muzeja dārzā, gan iekštelpās uzturēja radošās darbnīcas, meistarklases, paraugdemonstrējumi un sarunas par Rucavas cimdu mantojumu un radošumu.

Tāpat ikvienam bija iespēja sēsties Piejūras pilsētu literārās akadēmijas dzejas ratos.

Vakara kulminācijā uz "Muzeju nakts skatuves" Liepājas muzeja dārzā Kūrmājas prospektā 16/18 uzstājās latviešu poproka un elektroniskās mūzikas grupa "Triānas parks".

Naksnīga rosība valdīja arī Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzeja "Hoijeres kundzes viesu nama" pagalmā Kungu ielā 24, kur vakara programmā ar priekšnesumiem uzstājās Liepājas ceļojošais leļļu teātris "Maska", uz klaunādi un žonglēšanu aicināja Rīgas cirka viesmākslinieki, bet biedrība "Canis Group Liepaja" priecēja ar suņu trikiem un priekšnesumiem.

Vakara kulminācijā mierā nostāvēt neļāva postfolkloras grupa "Rikši", bet naksnīgo tumsu ar aizraujošu priekšnesumu uguns šovā kliedēja Studio FOTIA.